komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Jechali pod wpływem narkotyków

wtorek, 30.6.2020 08:54 , komentarze: 0 , odsłony: 1470
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali kolejnych dwóch kierujących u których badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że w trakcie jazdy byli pod wpływem środków odurzających.

26 czerwca br. około 5.00 rano mundurowi Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy patrolujący rejon gminy Marcinowice zauważyli samochód osobowy marki  VW Passat. Pojazdem tym  poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.  Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący - 32-letni mieszkaniec powiatu średzkiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  

Następnego dnia tj. 27 czerwca w godzinach wieczornych około 22.00 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy na terenie Świdnicy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świdnicy, który poruszał się pojazdem marki BMW. Również i styl jazdy tego kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu okazało się, że i ten kierujący jest trzeźwy. W związku z tym 32-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzn pobrano krew do badań, w obu przypadkach dowodami w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.   

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Obu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 41 min temu
poniedziałek, 14.6.2021 10:48
2
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica