komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Jechał skradzionym rowerem. Był pod wpływem alkoholu

środa, 21.8.2019 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1133
kategorie artykułu:

Mieszkaniec Świdnicy zakończył przejażdżkę rowerem po kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Jak się okazało 66-letni mężczyzna był nietrzeźwy i jechał skradzionym rowerem.

- Patrolując rejon Świdnicy funkcjonariusze drogówki zauważyli kierującego rowerem, którego stan wskazywał, że kontynuacja jazdy w jego wykonaniu może stwarzać realne zagrożenie dla niego samego jak i postronnych uczestników ruchu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się gdy urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Przeprowadzona kontrola ujawniła ponadto fakt, że rower, którym poruszał się mężczyzna pochodzi z kradzieży. Czujność policjantów oraz fakt zarejestrowania roweru TREK w policyjnych systemach informatycznych spowodowała zabezpieczenie pojazdu oraz dalszą procedurę wobec osoby tytułującej się właścicielem.Ustalone okoliczności wskazują, że kradziony rower został zakupiony na terenie jednego z targowisk naszego miasta, co może powodować odpowiedzialność za przestępstwo z art. 292 KK - mówi Szymon Szczepaniak z KPP Świdnica.

Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W świetle obowiązujących przepisów kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem jest wykroczeniem, za które sprawca otrzymał mandat w kwocie 500 zł.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
4
niedziela, 27.9.2020 09:50
2
sobota, 26.9.2020 19:05
czwartek, 24.9.2020 14:19
18
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica