komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 23 września 2019

Tekli, Boguslawa

Jechał skradzionym rowerem. Był pod wpływem alkoholu

środa, 21.8.2019 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 842
kategorie artykułu:

Mieszkaniec Świdnicy zakończył przejażdżkę rowerem po kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Jak się okazało 66-letni mężczyzna był nietrzeźwy i jechał skradzionym rowerem.

- Patrolując rejon Świdnicy funkcjonariusze drogówki zauważyli kierującego rowerem, którego stan wskazywał, że kontynuacja jazdy w jego wykonaniu może stwarzać realne zagrożenie dla niego samego jak i postronnych uczestników ruchu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się gdy urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Przeprowadzona kontrola ujawniła ponadto fakt, że rower, którym poruszał się mężczyzna pochodzi z kradzieży. Czujność policjantów oraz fakt zarejestrowania roweru TREK w policyjnych systemach informatycznych spowodowała zabezpieczenie pojazdu oraz dalszą procedurę wobec osoby tytułującej się właścicielem.Ustalone okoliczności wskazują, że kradziony rower został zakupiony na terenie jednego z targowisk naszego miasta, co może powodować odpowiedzialność za przestępstwo z art. 292 KK - mówi Szymon Szczepaniak z KPP Świdnica.

Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W świetle obowiązujących przepisów kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem jest wykroczeniem, za które sprawca otrzymał mandat w kwocie 500 zł.

 

Wasze komentarze

sobota, 21.9.2019 11:19
7
czwartek, 19.9.2019 13:23
5
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele