komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Jechał pod wpływem narkotyków, spory zapas miał przy sobie

środa, 13.1.2021 08:19 , komentarze: 1 , odsłony: 1015
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie zatrzymali 2 mężczyzn, o losie których decydować będzie teraz sąd. 28-latek odpowie za jazdę pod wpływem substancji psychotropowych oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków, a jego 29-letni znajomy, który z nim podróżował, odpowie za posiadanie narkotyków.

8 stycznia w godzinach wieczornych funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie patrolując rejon gminy i miasta Świdnica, otrzymali informację  od jednego z  przechodniów o „dziwnym stylu” jazdy kierowcy pojazdu marki BMW.  A, że eliminowanie z ruchu nietrzeźwych  użytkowników dróg, czy też tych pod wpływem środka odurzającego jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, stąd każde podejrzane zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Tak też było i w tym przypadku. 

Pojazd marki BMW został szybko namierzony przez funkcjonariuszy. I w wyniku tego „spotkania” kierowca jak i pasażer już usłyszeli zarzuty.

- 28-latek, kierowca pojazdu marki BMW, na widok mundurowych zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Szybko  wyszło na jaw co było przyczyną jego nerwów. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, test potwierdził, że był trzeźwy, a że zdenerwowanie nie ustępowało mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych - informuje rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Jak się okazało to nie jedyne co 28-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał na sumieniu…. policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie  biały proszek, który poddano badaniom na testerze narkotykowym.  Test potwierdził, że zabezpieczona biała substancja to amfetamina. Łącznie posiadał przy sobie ponad 130 porcji tego narkotyku. W trakcie trwania interwencji wyszło na jaw, że to nie koniec zapasów jakie zgromadził 28-latek. W toku przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny ujawniono kolejne porcje amfetaminy. W mieszkaniu łącznie zabezpieczono ponad 1200 porcji tego narkotyku. Mężczyzna teraz za czyny których się dopuścił odpowie przed Sądem. 

Przed Sądem tłumaczyć się będzie również znajomy 28-latka, 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który podróżował tym samym pojazdem.

Przy mężczyźnie ujawniono i zabezpieczono również biały proszek, który został przebadany na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że jest to amfetamina. Łącznie przy 29-latku zabezpieczono blisko 200 porcji tego narkotyku.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Świdnica

 

Wasze komentarze

BRAWO POLICJA
środa, 13.01.2021 21:37 autor:
czwartek, 14.1.2021 18:21
14
środa, 13.1.2021 13:11
1
poniedziałek, 11.1.2021 08:00
11
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe