Jechał bez uprawnień. Wpadł dwa razy tego samego dnia

piątek, 14.1.2022 12:42 4834 3

Jechał bez uprawnień. Wpadł dwa razy tego samego dnia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy jednego dnia dwa razy zatrzymali do kontroli drogowej 35 -latka kierującego pojazdem i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że mężczyzna nie powinien wcale siedzieć za kierownicą samochodu, ponieważ nie posiada uprawień do kierowania.

Świdniccy Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

-Jeden właśnie z takich patroli drogówki -12 stycznia około godz 9.00 na terenie Świdnicy zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Ford, który ignorował znaki ograniczające prędkość i w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał 104 km/h. To „spotkanie” z funkcjonariuszami zakończyłoby się pewnie bardzo szybko- zastosowaniem prawem przewidzianych środków, bo mężczyzna na miejscu w związku z przekroczeniem prędkości , został ukarany wysokim mandatem karnym zgodnie z taryfikatorem  - informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica.

Interwencja jednak na tym się nie zakończyła. Sprawdzenie kierującego w systemach policyjnych wykazało, że 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie mał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za co nieodpowiedzialny kierowca będzie tłumaczyć się przed sądem.

Dzień się jednak nie skończył, a jak pokazało życie 35-latek samochodem jeździć lubi i brak uprawnień nie przeszkodził mu ponownie zasiąść za kierownicę i ruszyć w drogę.

Około godziny 16.00  patrol Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymał tego samego kierowcę do kontroli drogowej, a systemy policyjne po raz kolejny wykazały, że 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Nieodpowiedzialny kierowca teraz podwójnie będzie tłumaczył się za swoje czyny przed sądem,. Grozi mu za każde wykroczenie nie mniej niż 1500 zł grzywny oraz obligatoryjne orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Rodzer niedziela, 16.01.2022 15:10
Jeżdżę mercedesem dziadka
Garownik niedziela, 16.01.2022 14:18
Oby trafił na sędziego który go doceni
Ida piątek, 14.01.2022 22:18
A gdzie jest pisowska milicja w miejscach ,gdzie nie są...