Jarzębinowa i Wrzosowa do remontu. Niedługo ruszą prace

środa, 29.1.2020 10:15 1701 0

Przebudowa ulic Jarzębinowej i Wrzosowej w Świdnicy rozpocznie się na przełomie lutego i marca tego roku. Wartość prac to ponad 2 miliony 260 tysięcy złotych. Wykonawcą zadania będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wybrane zostało w ramach przetargu. 

W pierwszej kolejności prace realizować będą gestorzy sieci. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykona przebudowę sieci wodociągowej oraz w części kolektora sanitarnego. Polska Spółka Gazownictwa przebuduje sieć gazową, a firma Tauron zlikwiduje napowietrzną sieć energetyczną. Tauron, w oparciu o porozumienie zawarte z miastem, zrealizuje na własny koszt oświetlenie uliczne.  

Po uporządkowaniu infrastruktury podziemnej rozpoczną się roboty drogowe. Ulice Jarzębinowa i Wrzosowa przebudowane zostaną na całej długości. Wymieniona zostanie sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie uliczne. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, modernizacji ulegną istniejące chodniki i zjazdy. Wybudowane zostaną także zatoki postojowe dla samochodów osobowych.

Zgodnie z zawartą umową, termin zakończenia prac to koniec września 2021 roku. 

Foto: W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)