Jakie wyróżniamy rodzaje opasek zaciskowych?

sobota, 23.7.2022 18:06 504

Masz w warsztacie sporo trytytek, ale potrzebujesz czegoś specjalnego? Zobacz, jakie wyróżnia się rodzaje trytytek i w jaki sposób można je wykorzystać.

Do czego służą trytytki?

Trytytki to inaczej opaski zaciskowe o dwóch różnych końcach i ząbkach. Są powszechnie używane podczas remontów, majsterkowania, ale wykorzystuje się je również w przemyśle. Służą przede wszystkim do łączenia ze sobą różnych przedmiotów i elementów, np. kabli, czy też kołpaków samochodowych. Ze względu na mocny zacisk są jednorazowego użytku. Istnieją jednak specjalne, wielorazowe opaski zaciskowe, których można użyć więcej niż raz. Oprócz tego wyróżniamy jeszcze inne rodzaje trytytek do zadań specjalnych.

Specjalne rodzaje trytytek

Niektóre trytytki przystosowane są do niekorzystnych warunków środowiskowych, np. wysokiej temperatury, wody itp. Często bardzo przydatne są opaski zaciskowe odporne na korozję. Jeżeli obawiasz się, że zwykła trytytka może nie wytrzymać pełnego słońca, zdecyduj się na taką, która wykazuje odporność na promienie UV. Można zastosować ją np. do paneli fotowoltaicznych. Popularnością cieszą się także kolorowe opaski zaciskowe, ułatwiające identyfikację lub segregację kabli i innych przedmiotów. Natomiast to zamocowania czegoś do podłoża albo powieszenia jakichś przedmiotów, warto wykorzystać trytytki perforowane. Oprócz tego istnieją także opaski detektowalne, które jest w stanie wykryć detektor metali. Właściwość ta przydaje się podczas kontroli bezpieczeństwa.

Trytytka wielorazowa

Tradycyjne trytytki posiadają wewnętrzne ząbkowanie, dzięki czemu bardzo ciężko jest je rozpiąć, zwłaszcza bez ich uszkodzenia. Specjalna trytytka wielorazowa posiada dźwignię, która umożliwia zwolnienie zapadki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć liczbę odpadów. Jeżeli popełnisz błąd przy montażu, spokojnie możesz odpiąć trytytkę i później zapiąć od nowa. Wytrzymałe trytytki wielorazowe znajdziesz na stronie internetowej https://opaskikablowe.pl/pl/c/OPASKI-WIELOKROTNEGO-UZYTKU/18.

Trytytka stalowa

Z pewnością mogą Ci się przydać również trytytki stalowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są one odporne na niskie i wysokie temperatury, środki chemiczne, kwasy. Ponadto nie ulegają korozji. Takie trytytki nie mają ząbków, dzięki czemu można je zablokować w każdym miejscu. Często wykorzystuje się je w przemyśle chemicznym, stoczniowym, kolejowym. Alternatywą mogą być opaski zaciskowe ślimakowe, które zrobione są z ocynkowanej stali. Wyróżnia je bardzo wysoka trwałość oraz estetyczny wygląd. Są bardzo popularne w przemyśle i rolnictwie.

Jak widać, na rynku nie brakuje trytytek do zadań specjalnych. Warto zaopatrzyć się m.in. w opaski zaciskowe wielorazowe, kolorowe oraz stalowe, bowiem mają one bardzo szerokie zastosowanie i z pewnością Ci się przydadzą.