Jaka pogoda czeka nas w długi, wiosenny weekend? [PROGNOZY]

środa, 29.5.2024 18:00 458 0

Szykuje się długi, wiosenny weekend. W czwartek, 30 maja przypada "Boże Ciało", które jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Aby skorzystać z kilku dni odpoczynku, wiele osób bierze wolne również w roboczy piątek, w wyniku czego czekają ich aż 4 dni "laby". Część z nas decyduje się na kilkudniowe wyjazdy, niektórzy zostają "na miejscu" lub organizują jednodniowe wypady. Jednak czy pogoda nie popsuje części planów? Prezentujemy prognozę na najbliższe dni w Świdnicy.

W czwartek ma być stosunkowo ciepło i pogodnie. Temperatura ma osiągnąć maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Pojawią się liczne przejaśnienia. W godzinach popołudniowych mogą wystąpić miejscowe, przelotne opady deszczu.

Miejmy na uwadze, że noce są jeszcze dość chłodne. W nocy z czwartku na piątek temperatura spadnie do zaledwie 10 kresek. W piątek termometry wskażą maksymalnie 21 stopni. Nie będzie już tak pogodnie, jak w czwartek, mogą wystąpić opady deszczu, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Miejscami możliwe burze.

W sobotę również pogoda się nie poprawi. Temperatura osiągnie maksymalnie 20 stopni, a prawdopodobne opady deszczu mogą wystąpić przez cały dzień.  Po południu możliwe burze. W niedzielę popadać ma w godzinach porannych, a temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza.

Wiatr przez cały weekend nie powinien przekroczyć w porywach 17 km/h. Miejmy nadzieję, że niekorzystne warunki atmosferyczne nie popsują Waszych weekendowych planów. Dbajmy o siebie i pamiętajmy o chłodnych nocach - temperatura ma być wtedy od 6 do 12 stopni niższa niż w ciągu dnia. Na wieczorne spacery lub całodniowe wycieczki warto wziąć ciepłą bluzę lub kurtkę. Nieodzowna będzie również odzież przeciwdeszczowa oraz parasol. Pamiętajmy, żeby w czasie burzy nie przebywać w otwartych przestrzeniach czy pod drzewami. W górach jak najszybciej zejdź ze szczytu, a podróżując autem - parkuj z dala od drzew. Warto również zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie, balkonie czy tarasie.

/opr. doba.pl na podstawie prognozy weather.com, RCB i Apple Weather, foto: doba.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)