Jak Strzegom radzi sobie z nocnym oświetleniem? [FOTO, WYPOWIEDŹ ZASTĘPCY BURMISTRZA]

poniedziałek, 20.11.2023 13:29 2265 3

Mieszkańcy Strzegomia nie czują się bezpiecznie w związku z awarią oświetlenia na kilku ulicach miasta, czego obrazem jest zdjęcie z ul. Brzegowej zamieszczone na facebookowym profilu Gazety Strzegomskiej - TUTAJ. Jak podkreślają, to nie jedyna ulica miasta, gdzie po zmroku panuje całkowita ciemność, a motywacją do poruszenia sprawy były skargi mieszkańców.

- Jeżeli o tym pisać nie będziemy, to nigdy w tej kwestii nic się nie zmieni. Ta sytuacja już trwa zbyt długo. Mieszkańcy Gminy Strzegom chcą czuć się bezpiecznie - czytamy na facebookowym profilu Gazety Strzegomskiej.

O problem zapytaliśmy zastępcę burmistrza Strzegomia Tomasza Marczaka.

ulica Lipowa
 
ulica Brzegowa

- W gminie Strzegom systematycznie wymieniane są kosztowne lampy sodowe na energooszczędne oświetlenie ledowe. Remontowane ulice, parki czy skwery zostały wyposażone w oświetlenie ledowe, a kolejne inwestycje będą również związane z wymianą oświetlenia. Do tej pory zamontowanych zostało 601 sztuk "ledów". Gmina złożyła również wniosek do programu "Rozświetlona Polska" na kwotę 4,4 miliona złotych. Założenia programu dotyczą wymiany starych opraw na energooszczędne, dotacja wynosi w tym przypadku 80 procent. Poruszana w dyskusji ulica Brzegowa będzie remontowana na całej długości, umowa z wykonawcą już została podpisana 10 listopada, wartość zadania to 2,5 mln złotych, a planowane zakończenie prac to sierpień 2024 roku. Jeżeli cała ulica pozbawiona jest oświetlenia, to z pewnością w wyniku awarii, którą należy zgłosić do Urzędu Miasta. Tego typu usterki niezwłocznie usuwa Tauron, co potwierdził również uczestnik dyskusji na jednym z portali. Przypadki włączonych latarni w dzień na niektórych ulicach wynikają z konieczności ustalenia źródła awarii lub potrzeby serwisowania polegającego na wymianie żarówek albo czyszczeniu kloszy - wyjaśnia Doba.pl zastępca burmistrza Strzegomia Tomasz Marczak.

Zastępca podkreśla również, że samorządy na terenie całego kraju borykają się z problemem wzrostu cen energii elektrycznej.

ulica Lipowa
 
Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

T poniedziałek, 20.11.2023 23:35
Oświetlenie na ul. św. Tomasza powstało podczas rewitalizacji Grabów. Pomnik...
poniedziałek, 20.11.2023 18:26
Na oświetlenie pomnika smolenskiego kada jest dla mieszkańców "figa z...
Pawelek poniedziałek, 20.11.2023 14:44
Na bohaterów co druga lampa świeci ale pomnik smoleński oświecili...