Jak radzą sobie bezdomni podczas chłodnych nocy?

czwartek, 14.10.2021 18:00 812 2

Każdego roku o tej porze Straż Miejska w Świdnicy wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczynają kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. W każdym przypadku oferowane jest umieszczenie takiej osoby w schronisku dla bezdomnych.

Niestety, z różnych względów nie chcą oni udać się do tego ośrodka. Czasami decyzja ta uwarunkowana jest ich życiowym wyborem, częściej jednak problemem jest alkohol, którego w schronisku bezwzględnie nie wolno spożywać. Do chwili obecnej w schronisku umieszczono tylko jedną osobę.

Kilku innych zadeklarowała zgodę na zakwaterowanie w tym obiekcie jak pojawią się silniejsze mrozy. Jeden z bezdomnych (były podopiecznych schroniska w Świdnicy) poprosił, aby przewieźć go do macierzystej gminy, gdzie został przekazany pracownikom socjalnym.

Strażnicy odwiedzając bezdomnych rozdają maseczki, artykuły żywnościowe, a w razie potrzeby rozwożą również ciepłe napoje. Na każdą z tych osób czeka łóżko i ciepły posiłek w schronisku, jednak nikogo strażnicy nie umieszcza tam bez jego zgody.

Źródło: sm.swidnica.pl

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

sobota, 16.10.2021 13:27
No pr mistrzostwo. Ostatnia fotka rozwala na łopatki haha A jak...
Kolo niedziela, 17.10.2021 12:13
Nic nie robić tylko pić a puzniej dajcie bo...