Internetowe sklepy meblowe - dlaczego Polacy robią zakupy online?

czwartek, 24.3.2022 10:22 1073

Jeszcze parę lat temu zakupy przez internet nie były tak popularne, wzbudzały pewne obawy, a dostawa była możliwa jedynie do sklepu stacjonarnego. Mało kto pomyślał, żeby kupować meble w internetowych sklepach meblowych. Jednak wszystko się zmienia i ta metoda kupowania stała się niesamowicie popularna i coraz więcej sklepów przenosi się do sieci. Można by zadać pytanie: dlaczego?

Zwrot towaru = zwrot na konto

Wiele osób przyznaje się do tego, że jeśli nie płacą gotówką, tylko za pomocą przelewu lub kartą, to nie odczuwają, ile pieniędzy wydają. Przez to na robienie zakupów online jesteśmy w stanie poświęcić większą sumę pieniędzy. Jednak beztroskie zakupy mogą być tłumaczone także tym, że zamówienia online można łatwo zwrócić. Wedle praw konsumenta, umowa zawarta na odległość, czyli także internetowo, może zostać wypowiedziana do 14 dni, po których otrzymamy zwrot na konto. Podsumowując, możemy zamówić towar, obejrzeć, przymierzyć, sprawdzić i w razie wątpliwości odesłać.

Internetowy sklep meblowy - promocje, gratisy i okazje

Na korzyść internetowych sklepów meblowych przemawiają okazyjne ceny. Szeroki rynek sprawia, że każdy sklep chce mieć ją jak najlepszą, przez to są organizowane promocje, które trwają całą dobę, więc nawet nocny marek będzie mógł z nich skorzystać. Aby ułatwić robienie większych zakupów, wiele sklepów online wychodzi z inicjatywą rozdzielenia płatności na raty. Kolorowe banery na stronach, które o tym informują, prędzej zapadną w pamięć niżeli napis drobnym druczkiem, gdzieś w sklepie stacjonarnym. 

Według badań na temat powodów, dla których Polacy tak lubią zakupy online, zaraz za dwoma głównymi powodami (niskie ceny i wygoda), znajdziemy kolejne czynniki, takie jak promocje happy hour, 2 w cenie jednego itp.

Przejrzystość internetowego sklepu meblowego

Ważnym elementem jest klarowna i intuicyjna strona, dzięki prostemu układowi w internetowych sklepach meblowych, potencjalny klient nie doświadcza uczucia przytłoczenia. Niestety często na niewielkich metrażach sklepów stacjonarnych, umieszczonych jest zbyt wiele produktów, przez co trudniej się skupić i porównać systemy mebli. W sklepach online wystarczy otworzyć w osobnych zakładkach interesujące nas produkty, aby przestudiować ich wygląd, wymiary czy cenę i wybrać ten, który najbardziej przypadł do gustu.

Na parkmebli.pl wszystkie produkty są skatalogowane, dzięki czemu możesz wyszukać meble według rodzaju produktu, nazwy kolekcji, a także po pomieszczeniu, do którego są dedykowane. Takie rozwiązanie usprawnia wyszukiwanie i pozwala na porównanie poszczególnych kolekcji mebli.

Nie bój się i zweryfikuj

Temat oszustw w internecie nie cichnie już od paru lat. Było głośno o dostarczaniu towarów innych, niż się zamawiało, o wyłudzaniu pieniędzy, fake’owych stronach i sprzedawcach, którzy po otrzymaniu przelewu znikali z sieci. Rozwianie obaw jest prostsze, niż myślisz – szybka weryfikacja. Wystarczy sprawdzić, czy strona ma uzupełnione regulaminy, politykę prywatności, adresy korespondencyjne, numery telefonów i adresy e-mail. Dodatkowo warto zrobić rozeznanie na forach z opiniami, aby upewnić się, że firma jest rzetelna. Ewentualnie możesz zadzwonić i dopytać się o szczegóły mebli, o producenta i inne detale, ten sposób najszybciej pokaże, czy masz do czynienia z profesjonalistami, czy oszustami.

Niektóre strony mogą być trudne do zweryfikowania z uwagi na ich staż. Nowe internetowe sklepy meblowe mogą wydawać się niepewne przez nieuzupełnione dane i niedopracowane detale. Wówczas warto sprawdzić, czy posiadają social media i czy ktoś je obsługuje, ponieważ to będzie świadczyło o zaangażowaniu i prawdziwości firmy.