komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

Inspektorzy budowlani skontrolowali teren, na którym powstać ma asfaltownia

wtorek, 5.3.2019 15:07 , komentarze: 5 , odsłony: 2815
kategorie artykułu:

We wtorek, 5 marca inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego przeprowadzili kontrolę działki, na której firma Pro-Tra Building planuje wybudowanie „otaczarni”.

Kontrolę przeprowadzono na wniosek Urzędu Miejskiego w Żarowie, który pismem z 31 grudnia 2018 roku poinformował Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB) o prowadzeniu przez firmę inwestycji bez pozwolenia na budowę. Ponadto, pismem z 20 lutego 2019 roku poinformowano Nadzór Budowlany o tym, że inwestor kontynuuje prace, które w myśl obowiązującego prawa uznawane są za rozpoczęcie inwestycji.

Urząd Miejski w Żarowie zgłosił wolę uczestniczenia pracownika UM w kontroli, jednakże Nadzór Budowlany nie wyraził na to zgody, ale ostatecznie z ramienia gminy uczestniczył w niej burmistrz Leszek Michalak.

O wynikach kontroli i ewentualnych zaleceniach Nadzór Budowlany powiadomi Urząd Miejski w Żarowie na piśmie w późniejszym terminie. Wtedy okaże się, czy inspektorzy uznali wykonane prace za rozpoczęcie inwestycji bez pozwolenia, czy zaliczą je do prac porządkowych, które mogły być wykonane przez właściciela nieruchomości bez żadnych pozwoleń i zgłoszeń.

Warto wspomnieć, że dwumiesięczny czas oczekiwania na kontrolę i obowiązkowe powiadomienie o terminie czynności, pozwoliło inwestorowi na zatrzymanie prac i zdemontowanie tajemniczego, niebieskiego kabla, który łączył plac z funkcjonującą nieopodal firmą Eko-Service. Jaki jest więc sens przeprowadzania czynności po takim czasie, zwłaszcza gdy wcześniej zostaje poinformowany właściciel, nie wiadomo.

- Nadal czekamy na ustalenia Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska (WIOŚ), który wystosował do inwestora wniosek o złożenie wyjaśnień dotyczących materiałów zgromadzonych na nieruchomości. Od tych wyjaśnień zależeć będą dalsze kroki podjęte przez WIOŚ - informuje magistrat.

CZYTAJ TAKŻE:

 WIOŚ przeprowadził badania na terenie planowanej budowy zakładu otaczarni

[FOTO] Trumna, maski, transparenty, czyli protest przeciwko asfaltowni z tłumem mieszkańców

 

Wasze komentarze

Paranoja z tymi kontrolami
wtorek, 05.03.2019 15:24 autor:

wczoraj, 22 godz temu
4
środa, 20.3.2019 10:16
1
wtorek, 19.3.2019 08:19
5
poniedziałek, 18.3.2019 14:17
2
poniedziałek, 18.3.2019 13:09
poniedziałek, 18.3.2019 08:25
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele