III Dolnośląski Weekend z Questami 2022

wtorek, 21.6.2022 09:04 274 0

Ważna informacja dla Questowiczów, miłośników dobrej, kreatywnej zabawy i rodzinnego spędzania czasu, a także wędrówek i poszukiwania nowych miejsc wycieczkowych. Warto, abyście w swoich kalendarzach zarezerwowali termin 24. I 25. czerwca. Przed nami III Dolnośląski Weekend z Questami 2022!

 


Zapraszamy mieszkańców gminy Świdnica, ale i całej Polski – do wspólnej zabawy pt.: „Gmina Świdnica z Questami – maraton gier terenowych”.

Dla uczestników zaplanowano moc atrakcji, wśród których między innymi nocne przejście Questu „Malarskie pejzaże w Makowicach”, animacje i warsztaty dla dzieci, występ zespołu muzycznego, otwarcie nowego szlaku turystycznego i wiele wiele innych!

Więcej o wydarzeniu na załączonych plakatach, oraz na stronie internetowej: http://goksir.swidnica.pl/

Czym jest Quest? Jest to edukacyjna gra terenowa, która łączy ze sobą kilka elementów – zabawę, naukę, poszukiwanie skarbu i odkrywanie. Quest to nazwa, która oznacza zadanie, zagadkę i polega na poszukiwaniu skarbów. Gra nie wymaga żadnej skomplikowanej obsługi czy znaczenia terenu, tak jak np. w podchodach. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja. Ulotki z questami można też otrzymać w wybranych punktach turystycznych. Uczestnicy zabawy czytają wierszowane wskazówki i podążają według instrukcji questu. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, a w nim pieczątka, która jest potwierdzeniem przebycia trasy.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)