II LO w Parlamencie Brandenburgii w Poczdamie

czwartek, 16.3.2023 16:07 406 0

Otwarcie wystawy o Emilu Krebsie w siedzibie Parlamentu Krajowego landu Brandenburgia było okazją do przeżycia wspaniałego dnia w Poczdamie.
Krótki spacer po starówce był tylko wstępem do tego, co spotkało nas później. W gmachu Parlamentu przywitał nas Steeven Bretz - przewodniczący frakcji CDU w Brandenburgii. odwiedziliśmy najciekawsze miejsca i z pierwszej ręki zdobyliśmy ciekawostki dotyczące pracy
parlamentarnej. Po części oficjalnej otwarcia wystawy spotkała nas rzecz niezwykła - ciepłe przyjęcie naszej delegacji i rozmowy z Panem
Ambasadorem Polski w Niemczech, Panem Dariuszem Pawłosiem i Panią Prezydent Parlamentu Krajowego, panią Prof. Dr. Ulrike Liedtke. Wszystko to możliwe było dzięki zaangażowaniu naszego przyjaciela Pana Eckharda Hoffmanna - stryjecznego prawnuka Emila Krebsa, który był inicjatorem tego wydarzenia. W Landtagu spotkaliśmy się także z Gunnarem Hille - dyrektorem KoKoPol i dawnym szefem Centrum Języków Obcych w MSZ Niemiec w Berlinie. Naszą delegację tworzyli: Jacek Iwancz - dyrektor, Aleksandra Królak - Wąsowicz - germanistka, Marysia Muszewska - przed którą niedługo finał Olimpiady Języka Niemieckiego i Weronika Uss - tegoroczna maturzystka, która niebawem zmierzy się z maturą rozszerzoną z języka niemieckiego.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za pomoc w organizacji wyjazdu i naszym przyjaciołom z miasta i gminy Świdnica, z którym stanowiliśmy polski akcent wydarzeń w Poczdamie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)