komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Boleslawa, Juliana

II Jarmark Średniowieczny w Wierzbnej za nami!

poniedziałek, 15.7.2019 12:45 , komentarze: 0 , odsłony: 807
kategorie artykułu:

Pokaz mody średniowiecznej, tańce dworskie, walki wojów i rycerzy, słowiańska kuchnia, gry i zabawy historyczne. Na wszystkich miłośników historii mnóstwo atrakcji czekało na II Jarmarku Średniowiecznym, który odbył się w niedzielę, 14 lipca w Wierzbnej. Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali Andrzej Sośnierz właściciel pałacu pocysterskiego w Wierzbnej oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

– Dziś każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudzić. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji zapewnionych przez organizatorów Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz OGAR crafts. Zapraszamy na podróż w czasie – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Wielu widzów zgromadził pokaz walk średniowiecznych. Walki były zaciekłe i męczące. Nie jest łatwo operować dwukilogramowym mieczem będąc przywdzianym w tradycyjną, ciężką zbroję. Na terenie przypałacowym rozstawione zostały różnorodne stanowiska artystyczno-edukacyjne. Dla chętnych adeptów rycerskiego rzemiosła czekały ćwiczenia fechtunku i przymierzanie zbroi. Na tych, którzy nie lubią walczyć mieczami czekała kolejna atrakcja, czyli łucznictwo, do którego kolejka nie malała. W czasie trwania jarmarku dla spragnionych i głodnych przygotowano słowiańską kuchnię, w której nie zabrakło podpłomyków. Raczyć można się także było smakołykami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskiej z Wierzbnej.

Śmiałkowie, którzy uczestniczyli w historycznych grach i zabawach musieli wykazać się nie tylko siłą, ale przede wszystkim sprytem i zręcznością. A rzemieślnicy opowiadali o swoim fachu, narzędziach i materiałach.

Na zakończenie uczestnicy jarmarku mogli wysłuchać opowieści o biskupie wrocławskim Henryku z Wierzbnej.

źródło: UM Żarów

 

Wasze komentarze

piątek, 16.8.2019 10:17
2
poniedziałek, 12.8.2019 08:00
środa, 14.8.2019 09:37
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT