Harcerska Lilijka coraz bliżej…

wtorek, 13.7.2021 14:34 334 0

Trwają prace nad wykonaniem pomnika „Harcerska Lilijka – Harcerska droga w pomniku”. Na granitowej bryle o wysokości 250 cm znajdować się będzie harcerska lilijka (wysokość 200 cm) dedykowana wszystkim harcerzom.

Projekt zadania, w ramach budżetu obywatelskiego, złożyła Anna Rudnicka-Kubiak, a jego wykonawcą jest strzegomski rzeźbiarz Jerzy Zysk. Pomnik ma już swoje miejsce posadowienia – będzie nim istniejący już cokół na terenie parku miejskiego przy ul. Kościuszki w Strzegomiu. Uroczystość odsłonięcia pomnika nastąpi w dniu 4 września br. w ramach obchodów Święta Granitu Strzegomskiego. Strzegomscy harcerze od wielu lat czekali na swój symbol, tym bardziej że stanowią ważną cześć społeczności lokalnej. Mają swoje ideały, wartości i cele, do których zmierzają.

- Lilijka jest symbolem czystości - kompasem wyznaczającym tym młodym ludziom drogę, drogę wszystkich harcerzy. W dzisiejszych czasach, kiedy tak nisko cenione są wartości wśród młodzieży, pomnik ten być może natchnie niejednego młodego człowieka, aby zostać harcerzem, harcerką – wskazuje pomysłodawczyni i autorka pomnika Anna Rudnicka- Kubiak.


 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)