Gmina Żarów bierze czynny udział w akcji "Przegoń raka dla dzieciaka"

wtorek, 5.7.2022 11:01 422 0

700 kilometrów - z Karpacza do Polańczyka, w tym roku w tropikalnych upałach. Na takie wyzwanie zdecydowali się uczestnicy kolejnej edycji biegu charytatywnego „Przegoń raka dla dzieciaka".

Niemal 20 osób zdecydowało się zamienić przemierzone kilometry i zmęczenie w złotówki, które pomogą chorym na białaczkę. Do akcji włączyła się również radna Zuzanna Urbanik, która nie tylko była inicjatorką wielu zbiórek charytatywnych na terenie gminy Żarów, ale także przebiegła całą trasę, aby wesprzeć leczenie chorych dzieci. Symboliczny kilometr przebiegł również burmistrz Leszek Michalak, aby zaakcentować, jak wielką moc ma pomaganie.

- Walka, którą toczą dzieci chore na nowotwory jest w naszym mniemaniu nieporównywalna do tego, jaką my toczymy podczas naszej sztafety i biegu na 700 km – mówią organizatorzy biegu.

Gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałą postawę. Zbiórka w ramach akcji „Przegoń raka dla dzieciaka” trwa do 31.07.2022r., każdy z nas może pomóc. Środki finansowe zbierane są na wyprawki przeszczepowe dla podopiecznych Fundacja Gajusz. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: https://gajusz.org.pl/pomoz-teraz/bieg-po-zdrowie-czyli-przegon-raka-dla-dzieciaka/

Gm. Żarów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)