Gmina Marcinowice dołącza do projektu „zDolny Śląsk – tu się gra!”

wtorek, 2.4.2024 09:35 238 0

Fundacja Śląska Wrocław kontynuuje kilkuletnią tradycję organizacji bezpłatnych treningów piłkarskich dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Do projektu "zDolny Śląsk - tu się gra!" dołączyła Gmina Marcinowice.

Projekt finansowany jest z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i kierowany do młodych osób z terenu województwa dolnośląskiego. Do wspólnych działań dołącza Gmina Marcinowice, na terenie której nie brakuje chętnych dzieciaków do aktywnego spędzania czasu na sportowo. Dziś Fundacja i Gmina podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy organizacji i promocji zadania.

 – Przypomnijmy, że celem bezpłatnych treningów, które z powodzeniem organizujemy we Wrocławiu i gminach naszego regionu, jest popularyzacja zajęć sportowych z elementami piłki nożnej, dostępnych dla szerokiego grona dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat – mówi Patrycja Wojciechowska, koordynatorka projektów dotacyjnych w Fundacji Śląska Wrocław. – Spotkania prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, specjalizujących się w prowadzeniu grup młodzieżowych i dziecięcych –  uzupełnia Patrycja Wojciechowska. Zajęcia odbywają się na boisku w określone dni tygodnia, a poza zapisaniem się i obuwiem sportowym nie trzeba mieć żadnego sprzętu czy umiejętności, aby w nich uczestniczyć. Zaproszeni mogą czuć się wszyscy od 7 do 16 roku życia.

– Gmina Marcinowice stawia sobie za cel zagospodarowanie czasu wolnego, zwłaszcza wśród młodzieży, w sposób bezpieczny i atrakcyjny, stąd dołączenie do projektu „zDolny Śląsk – tu się gra!”. Część mieszkańców naszej Gminy pozostaje podczas lata w domach lub decyduje się tylko na krótki wyjazd, również z przyczyn ekonomicznych. Warto zatem budować wspólnie projekty, które dopełniają wakacyjną ofertę zwłaszcza dla tych, którzy najbardziej potrzebują takiego wsparcia – zauważa wójt Gminy Marcinowice, Stanisław Leń.

Wzorem ubiegłych lat na treningi zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczyny, które chciałyby spróbować swoich sił w piłce nożnej lub, co ważniejsze, spędzić aktywnie czas podczas wakacji.

Cieszą mnie inicjatywy klubu, które wspierają rozwój dzieci, ale przede wszystkim ułatwiają dostęp do regularnej aktywności. To pierwszy krok do tego, by pozostać zdrowym, ale też poznać nowych kolegów z boiska. Społeczna odpowiedzialność naszego klubu to również dbanie o najmłodszych, stąd pomysł na wakacje spędzane na sportowo. Na uczestników treningów czekają również dyplomy i upominki. Serdecznie zapraszamy! – dodaje Patryk Załęczny, prezes klubu WKS Śląsk Wrocław.

Bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży w Gminie Marcinowice będę odbywały się podczas tegorocznych wakacji. Zajęcia zostaną uzupełnione o materiały, które promują lokalną turystykę, w tym pomysły na niedalekie wycieczki dla całej rodziny. Na boisku, w górach czy na szlaku turystycznym – najważniejsze, aby pozostać aktywnym i wielopokoleniowo dbać o kondycję oraz zdrowie.

Szczegóły i informacje o zapisach do udziału w bezpłatnych treningach „zDolny Śląsk – tu się gra!” już wkrótce!

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)