komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 23 stycznia 2021

Ildefonsa, Rajmunda

Gaszyn Challenge na bis. Tym razem dla Amelki, która potrzebuje najdroższego leku świata

poniedziałek, 30.11.2020 09:32 , komentarze: 0 , odsłony: 1934
kategorie artykułu:

Pamiętacie Państwo akcję strażaków z Gaszyna, która obiegła całą Polskę i skutecznie pomogła choremu chłopcu? Tym razem druhowie z OSP Strzegom i policjanci pompują dla chorej na SMA Amelki. Pomóc dziewczynce można na kilka sposobów.

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie )zapoczątkowana lokalnie swoim zasięgiem w krótkim czasie objęła niemal całą Polskę… a nawet wykroczyła już poza granice kraju. Zasady wyzwania są bardzo proste. Nominowana osoba lub przedstawiciele nominowanych instytucji muszą wykonać zadanie w ciągu 48 godzin polegające na zrobieniu 10 pompek i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego dziecka lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie oczywiście w ciągu 48 godzin.

Amelka jest mieszkanką Strzegomia. Jak już informowaliśmy wykryto u niej SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Szansą dziewczynki na życie jest podanie jednego z najdroższych leków świata. Koszt terapii oscyluje w granicach 10 milionów złotych. Ogromna kwota przekracza finansowe możliwości rodziców dziecka. Dlatego z pomocą ruszyli internauci, którzy zorganizowali m.in. licytacje KLIKNIJ .Trwa wyścig z czasem.

Niestety Amelka waży 10 kg a terapie można wykonać do momentu gdy dziecko waży mniej niż 13,5 kg. Prosimy wręcz błagamy o każdą złotówkę i chęć pomocy. Bez waszej pomocy nie damy rady i będziemy musieli patrzeć na cierpienie naszej malej córeczki. W najgorszym z możliwych jeżeli nie uda nam się uzbierać kwoty na terapie genowa to pieniążki będą wykorzystane na rehabilitacje i zakup sprzętu. Jednak mam nadzieje ze damy radę!!! - dodają rodzice.

Rozpowszechnienie rdzeniowego zaniku mięśni w Polsce nie jest dokładnie znane. Szacuje się, że obecnie w naszym kraju żyje około 800–1000 chorych na SMA, a co roku rodzi się około 40–50 dzieci, u których rozpozna się rdzeniowy zanik mięśni, w tym 30–40 dzieci z najcięższą postacią choroby.

Strzegomiance można pomóc także poprzez wpłaty na siepomaga.pl KLIKNIJ

A już dziś wyzwanie przyjęli druhowie z OSP Strzegom i policjanci ze strzegomskiego komisariatu. Nominowani zostali: KPP Świdnica oraz OSP Jaroszów.

 

Wasze komentarze

czwartek, 21.1.2021 14:18
18
poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra