Funkcjonariusze ujawnili narkotyki podczas kontroli drogowej

sobota, 9.10.2021 14:03 727 1

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podczas kontroli drogowej ujawnili środki odurzające. Zarzut ich posiadania usłyszał 20-letni kierujący oraz 19-letni pasażer. O ich losie zdecyduje sąd, grozi im teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą liczne działania, aby nie dopuścić do nielegalnego procederu związanego z narkotykami i wyeliminować nielegalne substancje z obiegu. Środki odurzające oraz psychotropowe ujawniane i zabezpieczane są też. m.in. podczas kontroli drogowych i tak tez było tym razem.

Wczoraj tj. 7 października około godziny 2 w nocy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Styl jazdy kierującego był niepewny co wzbudziło podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości kierującego. Jak się okazało po zatrzymaniu 20-letni kierowca był trzeźwy, ale podczas całej interwencji on oraz jego 19-letni pasażer zachowywali się bardzo nerwowo. Szybko wyszło na jaw co było tego powodem. W wyniku przeprowadzonej kontroli mundurowi przy mężczyznach ujawnili susz roślinny koloru brunatno-zielonego.

Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczone substancje to marihuana, . Mężczyzna posiadali po kilka porcji tych narkotyków.

W sprawie usłyszeli już zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 11.10.2021 17:24
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!