komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Finał projektu „Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie”

poniedziałek, 30.11.2020 08:32 , komentarze: 0 , odsłony: 152
kategorie artykułu:

Inicjatywa lokalna „Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie” otrzymała dofinansowanie w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna.

Projekt mieszkańców Mrowin został zrealizowany dzięki wsparciu, które Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymało z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+. Projekt ten zgłosiła do realizacji grupa nieformalna w składzie: Roman Konieczny, Urszula Rurarz i Krystyna Popek.

W ramach projektu w Mrowinach zostały zorganizowane następujące przedsięwzięcia:

● spotkanie mieszkańców wsi z prelegentem – p. Z. Malickim, na którym przekazano informacje o wsi Mrowiny. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, przedstawiono historię wsi, życie jej mieszkańców. Prelegent po zakończeniu spotkania przekazał mieszkańcom artykuły, publikacje z  “Rocznika świdnickiego”: „Wspomnienia z Mrowin" mieszkańca wsi Alfreda Keila w tłumaczeniu Zbigniewa Malickiego, "Kulmizowie. Historia jednej rodziny"- art. Zbigniewa Malickiego, Wydawnictwo własne byłego mieszkańca Mrowin, Karla Heinza Huelse, "Mrowiny", z dużą ilością archiwalnych zdjęć i dokładnymi opisami,

● konkurs fotograficzny z warsztatami dla mieszkańców Mrowin, który odbył się w dn.15.10-30.10.20. Fotografie posłużyły do wykonania obrazów w formacie A2 na świetlicę wiejską w Mrowinach oraz przygotowanie i zamontowanie mapy Mrowin ze wskazaniem ciekawych miejsc i  budowli. Uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami,

● warsztaty plastyczne – szkice rysunkowe na podstawie fotografii dla dzieci, młodzieży i dorosłych,

● wydanie Kart pracy-kolorowanka „ Mrowiny w obiektywie” i przekazanie ich do kopiowania i wielokrotnego użytku dla uczniów SP im. A.Jenke w Mrowinach oraz GCKiS w Żarowie.

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne 2020.

Cieszymy się, że dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego w kwocie 6792 złotych i mimo trudnych warunków związanych z sytuacją epidemiologiczną udało nam się sprostać zadaniu. Wykonana praca na trwałe wpisuje się w historię Mrowin i jej dokumentowanie, a również daje możliwość kontynuowania projektu w latach następnych. Z całego serca dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia Pani Elżbiecie Kulas, Zbigniewowi Malickiemu, Magdalenie Pawlik, Michałowi Kozak wraz z ekipą GEOSPACE w Kalnie, GCKiS w Żarowie. Wielkie dzięki za udział i zainteresowanie składamy mieszkańcom Mrowin, Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu „Mrowiny na swoim”, SP im. A. Jenke w Mrowinach  i MOW w Mrowinach – mówi Roman Konieczny z Mrowin.

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 11:18
czwartek, 14.1.2021 18:34
czwartek, 14.1.2021 08:26
środa, 13.1.2021 13:16
środa, 13.1.2021 12:21
środa, 13.1.2021 11:01
poniedziałek, 11.1.2021 11:06
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica