Festyn Dziecięcy jest pełnoletni!

piątek, 5.6.2015 09:38 784 0

Już po raz osiemnasty mieszkańcy miasta i gminy Strzegom mieli okazję do wspólnej zabawy podczas corocznego Festynu Rodzinnego, który odbył się z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 31.05.2015 r. na parkingu OSiR-u. 

Świetną zabawę nie tylko dla najmłodszych, ale dla całych rodzin, zapewnili organizatorzy: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu, Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Siostry Elżbietanki ze Strzegomia. Tegoroczne hasło przewodnie festynu brzmiało „Wspólnie przeciw uzależnieniom”.

Punktualnie o godz. 14.00 organizatorzy serdecznie powitali mieszkańców naszego miasta zgromadzonych na parkingu OSiR i zaprosili do wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych, dzięki wielu atrakcjom, sprzyjającej pogodzie i przy wtórze dźwięków płynących ze sceny. Na estradzie prezentowały się kolejno zespoły wokalne, muzyczne i taneczne ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3 i 4, PSP nr 2, PSP nr 4 i Gimnazjum nr 2 oraz zespołu tańca towarzyskiego „Bans”. Niezwykłym punktem programu był koncert Narodowego Zespołu Tańca z Ukrainy – Barwinok, który zachwycił widzów choreografią i wokalną harmonią, bogactwem kostiumów i energią płynącą ze sceny. Kilkadziesiąt młodych dziewcząt i chłopców zaprezentowało widzom ukraińskie tańce i pieśni narodowe, a wiele z nim towarzyszyła rozśpiewana widownia. Wieczornym gościem festiwalu był folkowy zespół Redlin, który zabrał słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata. Muzycy podbili serca publiczności różnorodnością swojego repertuaru: od szant, poprzez „O Sole Mio” aż po rosyjską „Kalinkę”. Gorąca atmosfera utrzymywała się jeszcze przez kilkadziesiąt minut w związku z losowaniem nagród ufundowanych przez sponsorów

Estradowym występom towarzyszyło wiele festynowych atrakcji: przejażdżka kucykiem, prezentacja wozu bojowego i policyjnych motocykli. Swoje umiejętności zaprezentowali także strażacy, młodzi sportowcy ze strzegomskiej sekcji taekwondo, a harcerze ze strzegomskiego ZHP urządzili biwak. Można także było poddać się badaniu ciśnienia prowadzonym przez Centrum Medyczno-Diagnostyczne, skorzystać z darmowych porad dietetycznych i kosmetycznych.

Niesłabnąca popularnością od wielu lat na festynie cieszą się konkursy dla dzieci i ich rodzin. W tym roku można było sprawdzić swoich sił w rywalizacjach plastycznych i profilaktycznych, turnieju rodzinnym, turnieju tenisa stołowego i piłki siatkowej, rozgrywkach szachowych i warcabowych, a także grach i zabawach sportowych. Zorganizowano też warsztaty malarskie w plenerze, malowanie kredą na asfalcie, lepienie z plasteliny czy niezwykle popularne malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się układanie mozaiki ze strzegomskiego granitu przygotowane przez Fundację Bazalt. Wielką atrakcją dla najmłodszych było niewątpliwie wesołe miasteczko ze zjeżdżalnią, dmuchanym zamkiem i trampoliną, a także balony, wata i popcorn.

Jak co roku rozegrano mecz piłki nożnej. Tym razem na murawie spotkali się najmłodsi futboliści: „Smurfy” z AKS Strzegom i „Orlik” z Ząbkowic Śląskich. W zaciętym pojedynku zwyciężyli gospodarze 2:1.

Oprócz uczty duchowej było także coś dla ciała. Tradycyjnie Rada Parafialna oferowała smakołyki z grila, domowy smalec i grochówkę. Siostry Elżbietanki przygotowały wspaniałe domowe ciasta. Rodzice uczniów PSP nr 2 i Gimnazjum nr 2 z niesłabnącym zaangażowaniem sprzedawali losy do wieczornej loterii fantowej. Losowanie nagród wywołało wiele emocji, szczególnie wśród tych, którym udało się wygrać. Dzięki hojności sponsorów wielu szczęśliwcom udało się wygrać m. in. rowery, kuchenki mikrofalowe, tablety, sprzęt sportowy, bony na towary i usługi.

Atmosfera festynu jak co roku była wspaniała. Organizatorzy zapewnili mieszkańcom Strzegomia mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Udało się to wszystko dzięki ofiarności sponsorów i zaangażowaniu wielu instytucji: Gminy Strzegom, SCK, ZUK, OSiR, Centrum Medyczno-Diagnostycznemu w Strzegomiu, Policji ze Strzegomia i Świdnicy, OSP Tomkowice, OSP Strzegom, Fundacji Bazalt.

Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Strzegomia oraz wszystkim instytucjom wspierającym, sponsorom i rodzicom za okazaną pomoc.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)