komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 10 kwietnia 2021

Michala, Makarego

Festiwal filmowy Spektrum tylko online

sobota, 24.10.2020 13:12 , komentarze: 0 , odsłony: 1479
kategorie artykułu:

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych i mając na względzie komfort i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, decyzją władz Miasta Świdnica i organizatorów, 6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zostaje przeniesiony w całości do sieci.

Tegoroczna edycja Spektrum, wyjątkowa z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, miała przyjąć formę festiwalu hybrydowego; jest to rozwiązanie często wybierane przez polskie i zagraniczne imprezy filmowe, które oferuje możliwość uczestnictwa w wydarzeniach festiwalowych w trybie stacjonarnym, w kinie, jak i w Internecie. Wspólną decyzją władz miasta oraz organizatorów, wydarzenia i projekcje filmów z programu części stacjonarnej, które miały mieć miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury, nie odbędą się. 

SPEKTRUM ONLINE: krótkie metraże, spotkania z gośćmi, część filmów pełnometrażowych.

Część online festiwalu, czyli prezentacja tegorocznej selekcji krótkich metraży z konkursów „Okiem Młodych”, zostaje do dyspozycji widzów bez zmian. Filmy będzie można oglądać za pośrednictwem platformy mojeekino.pl w dniach 29 – 31 października. Sprzedaż biletów w postaci ważnych przez 48h kodów od momentu zakupu, rozpocznie się w czwartek, 29.10, od godz. 10:00. Program poszczególnych bloków konkursowych jest dostępne na stronie http://spektrumfestiwal.pl/.

Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Magdalena Łazarkiewicz czy Markiem Lechkim, odbędą się w trybie online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na platformie Facebook. Dokładny harmonogram spotkań online zostanie opublikowany w dniu planowanego rozpoczęcia festiwalu, w sobotę, 24 października, o godz. 12:00. Wtedy tez organizatorzy ogłoszą, które spośród filmów pełnometrażowych zobaczymy w wersji online.

24 października, o godz. 19:00 na festiwalowym Facebooku, odbędzie się także transmisja oficjalnego Otwarcia Festiwalu, w którym udział wezmą: Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Dyrektor Festiwalu Paweł Kosuń, Dyrektor Artystyczny Spektrum Lech Moliński, a także przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury – Dyrektorka Anna Rudnicka oraz jej Zastępczyni Bożena Kuźma. 

Zwrot biletów będzie możliwy od poniedziałku 26 października. Posiadacze biletów proszeni są o kontakt mailowy, na adres sok@sok.com.pl lub telefoniczny, pod numerem 74 851 56 57.

Informacje na temat bieżących zmian programowych będą publikowane na oficjalnej stronie Spektrum i zamieszczanie w mediach społecznościowych festiwalu: http://spektrumfestiwal.pl/

Facebook / https://www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal
Instagram / https://www.instagram.com/spektrumfestiwal/

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum jest organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławską Fundację Filmową oraz finansowany ze środków miasta Świdnica – oficjalnego mecenasa wydarzenia i współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.3.2021 09:38
środa, 3.3.2021 13:43
niedziela, 8.11.2020 08:00
sobota, 24.10.2020 13:12
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD