komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 7 marca 2021

Tomasza, Perpetuy

Ferie w ósemce

poniedziałek, 18.1.2021 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 236
kategorie artykułu:

W dniach 4 - 8 stycznia 2021 r. w SP nr 8 miały miejsce zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-4.

Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Grupa 1 to uczniowie klas 1 i 2. Jej opiekunem była p. Kamilla Banaszczyk, nauczyciel muzyki i plastyki. Grupa 2 to uczniowie klas 3 i 4. Opiekunem tej grupy był p. Krzysztof Duda - instruktor żeglarstwa. Wszystkich uczestników było 23, a w tym tylko 7 dziewcząt.

Młodsze dzieci na swoich zajęciach poznały tańce integracyjne i zabawy ze śpiewem. Nauczyły się piosenki "Co może mały człowiek" i same stworzyły do niej akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Poznały zasadę gry na bum bum rurkach i wspólnie wykonały "Melodię francuską" i "Wlazł kotek". Poznały też legendy Dolnego Śląska: "Cudowna woda", "O duchach na zamku Chojnik", "O Karkonoszu zwanym Liczyrzepą". Do poznanych legend tworzyły prace plastyczne techniką wydrapywanki i rysunku, budowały zamki z drewnianych klocków, a z rolek po papierze toaletowym zrobiły postać Liczyrzepy. W sali gimnastycznej doskonaliły umiejętność rzucania i chwytania piłki. Podczas zabaw doskonaliły celność i  ogólną sprawność fizyczną. Ostatniego dnia odbyły się wyścigi rzędów, które wzbudziły mnóstwo emocji wśród uczestników ferii. W programie zajęć znalazły się codzienne spacery. Dzieci odwiedziły Park Centralny i Park Sikorskiego, poznawały nazwy ulic swojej dzielnicy, korzystając z map przeszły trasę  gry terenowej "Świdnicki zwierzyniec" i podziwiały panoramę miasta z wieży ratuszowej.

Starsza grupa poznawała węzły żeglarskie, zasady gry w unihokeja. Rozwijała swoją sprawność potrzebną przy żeglowaniu. Wiele radości przyniosły rozgrywki w "Dwa ognie". Podczas wizyt w parku wspólnie z młodszą grupą bawiła się na placach zabaw. Przeszła trasę  gry terenowej "Hermes na nas patrzy". Korzystając z dobrodziejstw aury, obie grupy na szkolnym boisku tworzyły śniegowe budowle.

Wspólnie spędzony czas zaobfitował nowymi znajomościami. Uczestnicy ferii uznali, że bardzo im się podobały zajęcia i żałowali, że odbywały się tylko w pierwszym tygodniu.

 

Autor tekstu:
Kamila Banaszczyk

Autor zdjęć:
Kamila Banaszczyk
Krzysztof Duda

 

Wasze komentarze

sobota, 6.3.2021 10:55
piątek, 5.3.2021 10:58
piątek, 5.3.2021 09:29
czwartek, 4.3.2021 12:41
czwartek, 4.3.2021 09:22
czwartek, 4.3.2021 10:48
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D