komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 19 października 2018

Ziemowita, Jana

Ewa Krzeczkowska - kandydatka do Rady Miejskiej w Świdnicy

piątek, 21.9.2018 18:52 , odsłony: 1671
kategorie artykułu:

 

 

Ewa Krzeczkowska

Świdnickie Forum Rozwoju

Okręg I, poz. 3

Osiedle Młodych

 

 

Szanowni Państwo,

Z zawodu jestem nauczycielką, obecnie pracuję jako Inspektor ds. Osób Niepełnosprawnych w MOPS w Świdnicy. Od lipca 2015 r. do grudnia 2016 r. pełniłam funkcję Pełnomocnika Prezydenta ds. osób niepełnosprawnych. Od wielu lat jestem mediatorem Sądu Okręgowego w Świdnicy (mediator ds. rodzinnych i nieletnich). Jestem również wolontariuszką w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Ukończyłam 4 kierunki studiów podyplomowych: 

  1. Oligofrenopedagogika
  2. Mediacje i negocjacje
  3. Orientacja i poradnictwo zawodowe
  4. Logopedia z emisją głosu

Ukończone 4- letnie studia doktoranckie na wydziale: Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze - obecnie przygotowuję się do obrony pracy doktorskiej, której tematyka dotyczy aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych. Czynnie uczestniczyłam w konferencjach naukowych, otwartych wykładach znanych polskich ekonomistów.

Dlaczego zdecydowałam się kandydować do R.M. w Świdnicy?

Uważam, że osoby z niepełnosprawnością powinny mieć swojego przedstawiciela w strukturach miasta. Będąc osobą niepełnosprawną wiem, co znaczy, kiedy ktoś występuje w naszym imieniu i uzurpuje sobie do tego prawo, nie mając pojęcia o tym jak funkcjonujemy. Nasze osiągnięcia i działania często są weryfikowane i oceniane przez osoby pełnosprawne. Przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, samorządów, zarządów organizacji, fundacji, kapituły, ministerstwa, parlament – niemalże w 100% to osoby pełnosprawne. Czy tak musi być? Jako Radna chcę mieć wpływ na podejmowane decyzje i ich realizację.

Pamiętajcie: nic o nas bez nas.

Świdnickie Forum Rozwoju, do którego przystąpiłam to ruch skupiający aktywnych świdniczan z różnych środowisk i stowarzyszeń. Chcemy żyć w mieście wolnym od barier, otwartym na potrzeby i problemy osób z niepełnosprawnością, chcemy mieć wpływ na kierunki jego rozwoju, w taki sposób, aby nasze życie pełne wysiłku i trudu, okupione ciężką pracą stało się dla nas łatwiejsze. 

Materiał sfinansowany ze środków KW Świdnickie Forum Rozwoju

 


 

Ewa Krzeczkowska

Świdnickie Forum Rozwoju

Okręg I, poz. 3

Osiedle Młodych

 

 

 
Auto Max
Auto Max
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Broni
Muzeum Broni