komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Estakada do remontu!

wtorek, 11.6.2019 14:36 , komentarze: 1 , odsłony: 3098
kategorie artykułu:

To dobra wiadomość dla mieszkańców. PKP S.A. rozstrzygnęło przetarg na zadanie „Modernizacja wiaduktu kolejowego (estakady) w km 38.359 linii kolejowej nr 302 Malczyce – Bolków”. Całość przedsięwzięcia kosztować będzie ponad 14 mln zł. Oznacza to, że estakada kolejowa przebiegająca przez Strzegom zostanie wyremontowana.

Będzie to doskonałe dopełnienie obecnie realizowanej renowacji zabytkowych murów obronnych oraz sąsiadującego z nimi parku. - Cieszę się, tym bardziej, że znam temat bardzo dobrze, ponieważ byłem jego liderem, kiedy trzy lata temu zapadały decyzje o rewitalizacji Grabiny i murów obronnych. Było trudno, ale się udało – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. – Pierwsze jaskółki o tym, że będą pieniądze pojawiły się już w tym roku. Natomiast później dostawałem informacje, że sprawa idzie w dobrym kierunku. Mówiłem o tym na wielu spotkaniach, dlatego dziś taka informacja cieszy szczególnie – dodaje burmistrz. Remont linii kolejowej 302 znacznie poprawi komunikację Strzegomia z innymi węzłami komunikacyjnymi. Jest to także wspaniała linia krajobrazowa w kierunku Bolkowa.

Przypomnijmy, że estakada kolejowa w Strzegomiu została wybudowana w 1911 r., w związku z podniesieniem rangi linii kolejowej 302 (otwartej w 1890 r.) do pierwszorzędnej, co wymagało likwidacji większości skrzyżowań jednopoziomowych z drogami kołowymi. Na estakadę składa się 45 arkad betonowych i trzy wiadukty stalowe. Całość opasuje łukiem od wschodu i południa strzegomskie stare miasto. Łuk ten liczy 630 metrów. Estakada ta jest jedną z trzech estakad kolejowych w Polsce. Pozostałe dwie znajdują się we Wrocławiu i w Gorzowie Wielkopolskim. - Doskonała wiadomość. Ta estakada powinna być prawdziwą ozdobą Strzegomia, więc cieszymy, że wreszcie tak się stanie – podkreślają mieszkańcy

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
1
wtorek, 25.6.2019 10:28
poniedziałek, 24.6.2019 10:46
2
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC