komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego

Ekologiczne torby trafiły do mieszkańców

poniedziałek, 10.5.2021 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 169
kategorie artykułu:

W ramach Żarowskiego Projektu Ekologicznego pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowali do rozdania bawełniane, ekologiczne torby z hasłem „Okaż Kulturę, chroniąc Naturę” oraz logami firm, które wsparły finansowo ich zakup.

Każdy, kto zgłosił się w dniach 4 i 5 maja 2021r. do Referatu Komunalnego i Inwestycji mógł wymienić foliówkę na ekologiczną torbę. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i torby znikały w szybkim tempie. Z okazji Światowego Dnia Ziemi, torby ekologiczne mieszkańcom Żarowa rozdawali także zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz przewodniczący Komisji ds. Ochrony Środowiska Bartosz Żurek.

- Cieszymy, że mieszkańcy tak chętnie włączyli się do naszej akcji i mamy nadzieję, że torby będą im służyły do codziennych zakupów. Warto wspierać postawy mające na celu dbanie o środowisko, a wspólnie, zaczynając nawet od małych działań, uda nam się go osiągnąć – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Korzystanie z toreb wielokrotnego użytku to działanie proekologiczne, ale także oszczędność pieniędzy. Na obydwie kwestie wpływają nasze codzienne nawyki. Poprzez proste rzeczy, jak pakowanie zakupów do toreb ekologicznych, postępujemy odpowiedzialnie wobec środowiska. Każda taka na pozór mała rzecz ma znaczenie!

Zakup ekologicznych toreb wsparły finansowo zakłady funkcjonujące na terenie naszego miasta: Daicel Safety Systems Europe, Yagi Poland Factory, KCP Sp.z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Żarowa, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.6.2021 23:41
czwartek, 17.6.2021 12:19
czwartek, 17.6.2021 08:24
środa, 16.6.2021 11:43
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica