komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 4 sierpnia 2021

Dominika, Protazego

Ekologiczna szkoła

środa, 5.5.2021 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 433
kategorie artykułu:

W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Roztoce edukacja ekologiczna pełni ważną rolę. Ma za zadanie zbliżyć uczniów do otaczającego ich świata, nauczyć odpowiedniego podejścia i szacunku do natury. Uczniowie i nauczyciele cały czas dążą do tego, aby być EKO we wszystkich, a nie tylko wybranych sferach życia. Warto pamiętać, że ekologiczne zachowania nie tylko są przyjazne planecie, ale nam samym przynoszą bezpośrednie korzyści. Pozytywne efekty wcielania w życie zielonych idei przejawiają się poprawą naszego samopoczucia, wyglądu i oszczędnościami. O ekologii powinniśmy uczyć się już od małego.

W szkole w Roztoce prowadzonych jest wiele działań ekologicznych. Większość z nich to akcje prowadzone cyklicznie raz w roku lub częściej. Uczniowie klas I-III przez cały rok szkolny uczestniczą w największym ogólnopolskim programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Koordynatorem tego programu jest pani Karolina Krzywania.

Corocznie w kwietniu uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych dla dzieci z okazji Dnia Ziemi. W bieżącym roku hasła przewodnie konkursów brzmiały: Nasza Ziemia - Nasza Przyszłość oraz Jak troszczę się o naszą planetę? Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest 22 kwietnia każdego roku. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczą również w akcji Sprzątanie świata. Ze względu na sytuację epidemiczną tym razem w akcji na terenie szkoły wzięły udział tylko dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b pod opieką pani Marioli Czajkowskiej, Karoliny Krzywani i Barbary Koby. Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczą się ekologicznych postaw również podczas zajęć edukacyjnych. Przez zabawę i doświadczenia dowiadują się jak dbać o przyrodę i poprawnie segregować śmieci.

- Nie jesteśmy obojętni wobec drugiego człowieka, przyrody, przyszłości. Bycie „EKO” to odpowiedzialność, wrażliwość i świadomość - dzisiaj i w przyszłości. Wiemy jak ważna jest edukacja ekologiczna. Uczymy – działamy – doświadczamy - chronimy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - prace konkursowe, doświadczenia, zajęcia edukacyjne – zachęca dyrektor Dariusz Fica.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 2.8.2021 13:36
czwartek, 15.7.2021 09:11
wtorek, 6.7.2021 12:10
środa, 30.6.2021 14:30
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz