Ekologiczna akcja edukacyjna w przedszkolu [FOTO]

poniedziałek, 3.2.2020 14:08 1560 0

Publiczne Przedszkole w Stanowicach wzięło udział w ekologicznej akcji edukacyjnej Przedszkolaku! Segreguj z Nami na 5! zorganizowanej przez Urząd Miejski w Strzegomiu – Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Celem akcji była edukacja ekologiczna w zakresie segregacji i recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych.

 

Dzieci z przedszkola zapoznały się z regulaminem segregacji śmieci, dowiedziały się czym należy ogrzewać nasze mieszkania i domy a co jest kategorycznie zabronione. Dzieci zdobyły wiedzę na temat recyklingu, dowiedziały się również jak długo rozkładają się plastiki wyrzucone na ulice i jakie są tego skutki. Przedszkolaki przekonały się, że śmieci mogą dostać drugie życie, kiedy tworzymy z nich ciekawe rzeczy.

Dzieci we współpracy z wychowawczyniami stworzyły butelkowe zwierzątka, świetnie się przy tym bawiły i przy okazji rozwijały swoją kreatywność i zdolności manualne.

Grupa starsza stworzyła także plakat pt.: „ Śmieci segregujemy ziemię ratujemy!”.

Zorganizowaną w holu wystawę tych prac odwiedzili Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Jolanta Dryja wraz z przedstawicielem Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Za wykonaną pracę dzieci otrzymały nagrody w postaci książeczek z obrazkami edukacyjnymi do ćwiczeń i kolorowania na temat segregacji odpadów.

Źródło: strzegom.pl 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)