komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

Egzaminy ósmoklasistów: bez przeszkód

poniedziałek, 15.4.2019 11:25 , komentarze: 2 , odsłony: 808
kategorie artykułu:

Dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych rozpoczyna się dziś trzydniowy maraton egzaminacyjny. Pomimo trwającego strajku nauczycieli, egzamin został przeprowadzony również we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Żarów, ale i całego powiatu świdnickiego. 

W poniedziałek, 15 kwietnia uczniowie zdawali język polski, we wtorek czeka ich sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego. Arkusze egzaminacyjne, które trafią do uczniów będą zakodowane i sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają 14 czerwca, a zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego 21 czerwca.

Rozpoczynający się dziś egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany po raz pierwszy. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy edukacji, wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat.

Egzaminy nadzorują nauczyciele nie biorący udziału w strajku oraz osoby spoza szkoły, które mają wymagane uprawnienia pedagogiczne.

- Egzamin (ósmoklasisty) trochę różni się od egzaminu po gimnazjum. Deklarowaliśmy, że egzaminy i edukacja będą ograniczać testomanię, czyli jest sporo zadań otwartych, gdzie uczeń musi wykazać się m.in. umiejętnością pisania tekstu - mówiła minister Zalewska onet.pl. - Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń. Chcemy po pierwsze: pogratulować uczniom pierwszego dnia. (Po drugie) podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, wolontariuszom, kuratorom i wojewodom - dodała.

Ósmoklasistom życzymy sukcesów i połamania piór!

 

Wasze komentarze


sobota, 20.4.2019 11:45
10
sobota, 20.4.2019 08:00
3
piątek, 19.4.2019 11:53
176
czwartek, 18.4.2019 17:46
5
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra