Efektowna wygrana w Kłodzku. Gramy dalej w Pucharze Polski!

piątek, 28.9.2018 08:51 697 1

Piłkarze pierwszej drużyny Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica są już w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Biało-zieloni pomyślnie przebrnęli fazę 1/8 finału, pewnie eliminując na wyjeździe Nysę Kłodzko!

Podopieczni Rafała Markowskiego od pierwszej do ostatniej minuty posiadali inicjatywę i zasłużenie awansowali do kolejnej rundy. Początek spotkania nie ułożył się jednak najlepiej. W 13. minucie gospodarze wyszli z kontrą, na strzał z okolicy pola karnego zdecydował się Grzegorz Dereń i pokonał Gracjana Błaszczyka. Biało-zieloni rzucili się do odrabiania strat, nie opuszczali w zasadzie połowy przeciwnika, ale brakowało celnych strzałów na bramkę Nysy Kłodzko. Znakomita okazja na doprowadzenie do remisu nadarzyła się w 21. minucie. Jakub Filipczak znakomicie dograł do Kamila Szczygła, ten uderzył obok interweniującego golkipera miejscowych, lecz zmierzającą do siatki piłkę zdołał wybić wracający obrońca rywali. Kilka minut później wszystko poszło już zgodnie z planem. Kamil Szczygieł wpadł w pole karne kłodzczan, dograł do Filipa Brzezińskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem “zdjął pajęczynę z sieci”, doprowadzając do remisu 1:1.  Po zmianie stron wciąż graliśmy piłkę i stwarzaliśmy niemałe zagrożenie pod bramką Nysy Kłodzko. Bardzo dobrym posunięciem było wprowadzenie do gry Brazylijczyka Alefe Limy Santosa. Ciemnoskóry napastnik siał postrach w formacji defensywnej gospodarzy, w kilku sytuacjach mijając obrońców niczym slalomowe tyczki. Lima na prowadzenie wyprowadził nas już w 64. minucie, kiedy to popisał się przytomnym uderzeniem z okolicy linii pola karnego. Kwadrans później było już 3:1 dla świdniczan. Andrii Kozachenko świetnie uderzył z rzutu wolnego, a bramkarzowi Nysy pozostało tylko odprowadzić wzrokiem piłkę zmierzającą do swojej bramki. W końcówce spotkania ustaliliśmy rezultat na 4:1. Alefe Lima Santos podał do kapitana drużyny Wojciecha Szuby, a ten pewnie skierował ją do bramki.  Piłkarze Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica pewnie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W walce o najlepszą czwórkę naszym oponentem będzie dobrze znany z rozgrywek IV ligi – Orzeł Ząbkowice Śląskie. Spotkanie odbędzie się w środę, 10 października w Świdnicy!

Nysa Kłodzko – Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica 1:4 (1:1) Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica: Błaszczyk, Ł. Kot, Sowa, Kozachenko, Filipczak, Do Carmo (46′ Baumgarten), Białasik, Szuba, Szczygieł (58′ Santos), Brzeziński (46′ Traczykowski), Myrta (79′ Roman).

Pary 1/8 finału Pucharu Polski (26.09):Polonia-Stal Świdnica (LDJ) – Lechia Dzierżoniów (2.10 – godz. 16.00)Granit Roztoka – AKS Strzegom 1:1 (karne: 4:3)Nysa Kłodzko – Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica 1:4LKS Bystrzyca Górna – Orzeł Ząbkowice Śl. 1:2

Włókniarz Kudowa Zdrój – Bielawianka Bielawa 1:4

Zjednoczeni Żarów – Unia Bardo 1:1 (karne: 4:3)Skałki Stolec – Piast Nowa Ruda 0:1 Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Górnik Wałbrzych 1:3

Mecz 1/4 finału (10.10):Polonia-Stal Świdnica (LDJ) / Lechia Dzierżoniów – Granit Roztoka

Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śl.Zjednoczeni Żarów – Bielawianka Bielawa