E.Leclerc w miejscu dawnego Tesco w Świdnicy

środa, 28.7.2021 09:12 2332 0

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez spółkę Pergranso sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie budynku należącego wcześniej do sieci Tesco a znajdującego się przy ulicy Strzegomskiej w Świdnicy.

Wniosek do UOKIK wpłynął 17 czerwca a 21 lipca wydano zgodę na przeprowadzenie tzw. koncentracji.

Pergranso Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Pergranso”) zamierza nabyć mienie od Topaz Jewel Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Topaz”). Nabywane mienie to nieruchomość w Świdnicy, zabudowana budynkiem, którego zasadniczą część stanowi hipermarket działający pod marką Tesco, wykorzystywany aktualnie przez Tesco (Polska) sp. z o.o. do prowadzenia działalności polegającej na detalicznej sprzedaży AKCU - czytamy w złożonym wniosku.

Pergranso wydzierżawia lub wynajmuje powierzchnie handlowe w celu prowadzenia sprzedaży m.in. pod marką E.Leclerc. Wszystkie wskazuje więc na to, że przy Strzegomskiej pojawi się sklep, właśnie pod szyldem francuskiej marki.

Przypomnijmy, że hipermarket sieci Tesco rozpoczął swoją działalność w grudnia 2004 roku i był wówczas największym obiektem handlowym w mieście. 22 lipca tego roku został zamknięty, a proces ten poprzedziły m.in. zwolnienia grupowe pracowników.

***

E.Leclerc działa na Polskim rynku od 1995, gdy otwarto pierwszy sklep pod szyldem marki, na warszawskim Ursynowie. Obecnie grupę tworzy 45 sklepów znajdujących się w 42 miastach na terenie 15 województw, które zatrudniają ponad 5000 pracowników. Należą do nich hipermarkety, supermarkety, centra handlowe oraz placówki w formacie Express. E.Leclerc to także 18 sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)