komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 4 sierpnia 2021

Dominika, Protazego

Dzień Ziemi w SP nr 8

wtorek, 4.5.2021 08:49 , komentarze: 0 , odsłony: 320
kategorie artykułu:

22  kwietnia obchodzimy  na całym świecie Dzień Ziemi, którego głównym celem jest budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości oraz poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia.

W tym roku dzień ten był świętowany w inny sposób niż dotychczas, gdyż bierzemy udział w nauce zdalnej.

Uczniowie z klasy IC i  IIB  dzięki realizacji treści ekologicznych w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”, po przeczytaniu opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”, przy rytmach utworu „Ekologiczne reggae”, poznały problem zanieczyszczenia środowiska, potrzebę segregacji śmieci i recyklingu, a także, co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców.

Wyciągnięte przez najmłodszych wnioski uwrażliwiły ich na problem niszczenia naszej planety. Uświadomiły im także to, że mogą temu przeciwdziałać, np.: poprzez oszczędzanie prądu, wody czy też segregowanie śmieci.

Przy tej okazji uczniowie z pomocą rodziców stworzyli swoje modowe Eko – kreacje i zaprezentowali je, w formie zdjęć, wcielając się w role modelek i modeli. Pokaz Eko-mody przerósł najśmielsze oczekiwania , a wykorzystanie surowców wtórnych w swoich strojach było godne podziwu. Do tworzenia Eko –strojów wykorzystano wszystko to, co znalazło się akurat w domowym zaciszu: papier, folię, kawałki tkanin, butelki pet. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykazali się wyjątkową pomysłowością, a przy tym miło spędzili czas w rodzinnym gronie. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty dotyczące pomocy dla naszej planety.

Autor tekstu: Jadwiga Wołoszyn
foto: rodzice

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 2.8.2021 13:36
czwartek, 15.7.2021 09:11
wtorek, 6.7.2021 12:10
środa, 30.6.2021 14:30
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica