komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 maja 2021

Igi, Miry

Dzień Ziemi w SP nr 8

wtorek, 4.5.2021 08:49 , komentarze: 0 , odsłony: 134
kategorie artykułu:

22  kwietnia obchodzimy  na całym świecie Dzień Ziemi, którego głównym celem jest budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości oraz poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia.

W tym roku dzień ten był świętowany w inny sposób niż dotychczas, gdyż bierzemy udział w nauce zdalnej.

Uczniowie z klasy IC i  IIB  dzięki realizacji treści ekologicznych w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”, po przeczytaniu opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”, przy rytmach utworu „Ekologiczne reggae”, poznały problem zanieczyszczenia środowiska, potrzebę segregacji śmieci i recyklingu, a także, co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców.

Wyciągnięte przez najmłodszych wnioski uwrażliwiły ich na problem niszczenia naszej planety. Uświadomiły im także to, że mogą temu przeciwdziałać, np.: poprzez oszczędzanie prądu, wody czy też segregowanie śmieci.

Przy tej okazji uczniowie z pomocą rodziców stworzyli swoje modowe Eko – kreacje i zaprezentowali je, w formie zdjęć, wcielając się w role modelek i modeli. Pokaz Eko-mody przerósł najśmielsze oczekiwania , a wykorzystanie surowców wtórnych w swoich strojach było godne podziwu. Do tworzenia Eko –strojów wykorzystano wszystko to, co znalazło się akurat w domowym zaciszu: papier, folię, kawałki tkanin, butelki pet. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykazali się wyjątkową pomysłowością, a przy tym miło spędzili czas w rodzinnym gronie. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty dotyczące pomocy dla naszej planety.

Autor tekstu: Jadwiga Wołoszyn
foto: rodzice

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 24 min temu
poniedziałek, 10.5.2021 09:13
poniedziałek, 10.5.2021 08:50
czwartek, 6.5.2021 09:32
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica