Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie poznawały tajniki robotyki i elektroniki [Foto]

poniedziałek, 23.1.2023 20:00 248 0

W Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie gościły dzieci z Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Dzieci miały możliwość poznać szkołę, w której we wrześniu być może rozpoczną naukę. W ramach realizacji Programu Laboratoria Przyszłości przedszkolaki poznały kreatywne zabawki. Z nowoczesnych technologii wykorzystywanych w placówce poznały robota Photona. Dzieci sterowały robotem na odległość, uczyły się programowania, przez co mogły zapoznać się z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Następnie miały możliwość zobaczyć jak działa Drukarka 3D.

Urządzenie pozwala na stworzenie trójwymiarowego obiektu precyzyjnie zadanych kształtach. Obiekt, zwany również wydrukiem, powstaje z surowca zwanego filamentem. Filament jest roztapiany w głowicy, a następnie bardzo dokładnie, warstwa po warstwie, rozprowadzany zgodnie z zadanym projektem. Przedszkolaki wraz z nauczycielem prowadzącym wydrukowały nutki, które następnie wykorzystały podczas zajęć muzycznych. W świat Klocków LEGO WoDo wprowadzili gości uczniowie klasy trzeciej. Starsi koledzy wraz z nauczycielem prowadzącym podczas zajęć uczyli przedszkolaki budować m.in. krokodyla, lwa, ptaki, samoloty, a następnie zaprogramować roboty. Wyposażyli je w silnik, czujnik odległości i przekładnie. Maluchy dowiedziały się jak sterować robotami za pomocą przycisków na klawiaturze. Dzięki pracy w parach goście korzystali z doświadczenia i wiedzy starszych kolegów.

Wizyta przedszkolaków w szkole to duże wydarzenie, często pamiętane przez dzieci przez całe życie. Widać było duże podekscytowanie wśród dzieci. Udział w zajęciach z robotyki dał dzieciom dużo radości i satysfakcji. Praca z wykorzystaniem wspomnianego sprzętu rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić trudniejsze tematy szkolne, a także zagadnienia z informatyki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)