Dzieci z in vitro to "hodowla ludzi". Anna Gromek ponownie zabiera głos w sprawie i apeluje do mieszkańców powiatu świdnickiego

czwartek, 25.8.2022 15:03 11296 67

Przedmiot Historia i teraźniejszość pojawi się w szkołach ponadpodstawowych od września 2022 roku. Wydany niedawno podręcznik do HiT wzbudza spore kontrowersje ze względu na zawarte w nim treści. Dzisiaj, 25 sierpnia odbyła się w Świdnicy XLIII sesja Rady Miejskiej, na której w emocjonalnym wystąpieniu Anna Gromek, prezes Fundacji Enomama apelowała do mieszkańców powiatu świdnickiego.

Przypomnijmy:

 Nowy przedmiot historia i teraźniejszość zastąpi przedmiot wiedza o społeczeństwie realizowany w liceum, technikum oraz szkołach branżowych w zakresie podstawowym. Wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym dla uczniów technikum i liceum pozostaje bez zmian. 
Ministerstwo Edukacji i Nauki decyzję o wprowadzeniu do szkół nowego przedmiotu argumentuje potrzebą przybliżenia uczniom zaniedbywanego dotąd często okresu historii najnowszej.

  W mediach pojawiają się zarzuty dotyczące podręcznika do przedmiotu historia i teraźniejszość. W książce Wojciecha Roszkowskiego autorzy określili metodę in vitro mianem "hodowli ludzi", a dzieci urodzone dzięki tej metodzie "nie znają swoich rodziców", "nie mają ustalonego obywatelstwa", "nie są kochane" i nie rodzą się tylko są "produkowane".

W udostępnionych fragmentach czytamy, że "Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?".

Unia Europejska lansuje ateizm i wciela go w życie "metodami urzędniczo-administracyjnymi". Nauczycieli i rodziców w  szczególności oburzył fragment dotyczący wspomnienia Daniela Cohna-Bendita, jednego z przywódców ruchu studenckiego w 1968 roku - „Mój flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich żądania były dla mnie kłopotliwe. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem”.

 

 15 sierpnia odbył się w Świdnicy protest przeciwko wprowadzeniu książki Wojciecha Roszkowskiego do szkół.

- Jeżeli takie treści trafiają do podręczników, jeżeli to ma być jedyny podręcznik zatwierdzony do nauki przedmiotu historia i teraźniejszość to nie jest to ideologia miłości tylko ideologia podziału, podziału na lepszych i gorszych. To jest paskudne i ja się na to nie godzę. Wszystkie dzieci są równe i nie wolno mówić, że jest inaczej. Obecna władza dzieli dorosłych na lepszy i gorszy sort, ten fakt jest inną kwestią, ale dzielenie dzieci na lepsze i te z hodowli to niegodziwość i potworność. Mimo, że minister Czarnek nie napisał tej książki to on jest całkowicie odpowiedzialny za te treści, które się tam znajdują. W sortowaniu Polaków są bardzo dobrzy. Ale sortowanie według tego, kto jak został poczęty, to już jest podłość - mówił radny Lech Bokszczanin.

 Głos w sprawie zabrała również prezydent Świdnicy, Beata Moskal- Słaniewska. - To jest hańba, to jest coś niewiarygodnego. Myślę, że jeszcze wiele protestów będzie się odbywać przeciw treściom zawartym w podręczniku profesora Roszkowskiego. Mam również nadzieję, że zostanie on jak najszybciej wycofany z polskich szkół. Zapis o in vitro i dzieciach, przychodzących na świat dzięki tej metodzie jest po prostu straszny. W Świdnicy uruchomiliśmy program dofinansowania metody in vitro wobec braku wsparcia programów rządowych. Kilka miesięcy temu zaprosiła mnie do siebie mama, która jest mamą dzięki metodzie in vitro. Spędziłam z tą mamą dwie godziny, opowiadała jak ciężką drogę przeszła, aby być mamą. Zachęcałam ją do tego, aby się ujawniła i pokazała swoje maluchy, aby była przykładem i wsparciem dla innych kobiet zmagających się z podobnymi problemami. Powiedziała, że tego nie zrobi, ponieważ boi się w dzisiejszych czasach stygmatyzowania swoich dzieci. Nie sądziłam, że dożyję takich czasów, gdzie kobiety nie będą miały prawa do samostanowienia o sobie i braku badań prenatalnych- mówiła prezydent Świdnicy.

 Z dofinansowania zabiegu in vitro w Gminie Miasto Świdnica mogą skorzystać pary, u których stwierdzono przyczynę niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu. Kobieta ubiegająca się o dofinansowanie nie może przekroczyć 40. roku życia, a mężczyzna 50 lat. Petycję w sprawie przyjęcia programu dofinansowania in vitro, którą podpisało ponad 800 mieszkańców, wniosła świdniczanka Anna Gromek.

 - Jako kobieta niepłodna, jako inicjatorka programu dofinansowania do metody in vitro czuję się fatalnie, czuję gniew, żal i smutek, bo do czego zmierza obecny rząd? Tym razem do samobójstw dzieci poczętych metodą in vitro, tak jak to jest w przypadku dzieci LGBT?  Tak być nie może i nie będzie! My jako Fundacja Endomama bierzemy sprawy w swoje ręce. Nie  dopuśćmy do tego, aby dzieci poczęte metodą in vitro czuły się gorsze, nieakceptowane przez społeczeństwo. To są dzieci obdarzone ogromną miłością, a ich rodzice czekali na nie latami. Mówimy „DOŚĆ TEGO” Od 17 sierpnia będzie dostępna petycja. Petycja będzie skierowana do świdnickich dyrektorów szkół średnich. Mamy wielką prośbę będziemy potrzebować podpisów pod petycją - mówiła Anna Gromek.

 - Chciałbym zaapelować do wszystkich matek. W Polsce matka to świętość, a dla matki jest wszystko jedno w jaki sposób zostało poczęte jej dziecko, czy naturalnie, czy też drogą in vitro. Nie zgadzajcie się na to, aby ktokolwiek sortował i dzielił nasze dzieci. Szanowni nauczyciele nie korzystajcie z tego podręcznika, w ogóle nie musicie - apelował Przewodniczący Rady Miejskiej, Jan Dzięcielski.

- Młodzież ma się np. dowiadywać, ze rozdział miedzy państwem a kościołem zastosowali komuniści, a przecież taki zapis mamy w Konstytucji. W tej samej podstawie programowej jest napisane, żeby uczeń scharakteryzował ideologie, po przecinku: gender, feminizm, faszyzm, w ten sposób sugerując, że są to równoznaczne ideologie. O antysemityzmie pan profesor się nie zająknął, antysemityzm w Polsce nie istnieje, natomiast bardzo się interesuje tym, żeby uczeń potrafił scharakteryzować syjonizm i islamizm, również po przecinku! Dla mnie najgorsze jest to, że walka o klimat powinna być dla nas najważniejsza. W tym podręczniku nie ma ani słowa o polityce klimatycznej. Jest w jednym tylko kontekście: „uczeń zna koszty społeczne i finansowe polityki klimatycznej”. Jak obchodzi nasz rząd klimat, patrząc na to, co stało się z Odrą, to chyba wszyscy widzimy - stwierdziła Justyna Gąsior, nauczycielka w jednej z Świebodzickich szkół.

 Jak wskazuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, wniosek o dopuszczenie do użytku szkolonego podręczników do przedmiotu Historia i Teraźniejszość złożyły dwa wydawnictwa. Pierwszym z nich było Wydawnictwo Biały Kruk, którego pozycja została dopuszczona do użytku, drugim - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. Podręcznik prof. Wojciecha Roszkowskiego pierwotnie nie uzyskał pozytywnej opinii językowej rzeczoznawcy.

W sieci trwa akcja pt.  „Oh(s)hit!", a jej uczestnicy przypominają, że nauczyciele nie muszą korzystać z podręcznika wskazanego przez Ministerstwo Edukacji, nawet jeśli jest (a jak dotąd) jedynym dopuszczonym do użytku szkolnego przez resort Przemysława Czarnka. Na portalu zrzutka.pl powstała również zbiórka, której celem jest pozwanie ministra Czarnka oraz twórców podręcznika do HiT (Historia i Teraźniejszość) za stygmatyzowanie dzieci z in vitro.

- Przez wiele lat razem z żoną staraliśmy się naturalnie o dziecko, ale dopiero metoda in vitro pozwoliła nam mieć najjaśniejszą iskierkę w naszym życiu, moją ukochaną córeczkę. Ten, komu poczęcie dziecka nie sprawiło problemu (lub było to niespodzianką), nigdy nie zrozumie tych dziesiątków tysięcy ludzi, którzy całymi latami się o dziecko bezskutecznie starają - pisze Kamil, autor zbiórki na koszty pozwu przeciwko ministrowi Czarnkowi i prof. Roszkowskiemu.  W tym roku do szkół wchodzi przedmiot Historia i Teraźniejszość, którym rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość chce uformować młodego człowieka na wzór prawicowego stachanowca. W tej książce oprócz tego, że feminizm to zuo, muzyka punkowa to zuo i Niemcy to zuo, przeczytacie również, że nikt tych urodzonych dzieci hodowanych w laboratoriach nie będzie kochał. Nie pozwolę, żeby w publicznej szkole moja Córka była wytykana palcami jako obiekt eksperymentów i dziecko niekochane przez rodziców, dlatego zrobię wszystko, żeby zanim trafi do szkoły, ten podręcznik był już odległą przeszłością i niechlubnym świadectwem czasów, w jakich przyszło nam wszystkim żyć - pisze założyciel zbiórki. Obecnie zebrano ponad 230 tys. zł.

 Dzisiaj, 25 sierpnia na  XLIII sesja Rady Miejskiej w Świdnicy Anna Gromek ponownie zabrała głos w sprawie. 

 - Określenia ujęte w podręczniku Historia i Teraźniejszość są haniebne i niedopuszczalne, jestem oburzona, dlatego też podjęłam odpowiednie działania. Nie pozwolę na szufladkowanie mnie jako osoby bezpłodnej oraz pragnącej skorzystać z metody in vitro. Liczy się miłość domowego ogniska i kochających się par. Zwracam się z apelem do mieszkańców powiatu świdnickiego o zastanowienie się nad obłudnymi treściami zawartymi w podręczniku Historia i Teraźniejszość. Powstała petycja, stworzona przez fundację Endomama, która zostanie złożona na ręce prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej oraz starosty, Piotra Federowicza. Najważniejsze jest wsparcie dlatego też zwracam się do państwa z prośbą o złożenie podpisów. Jednocześnie apeluję - nie nadawajmy ludziom etykiet! Traktujmy wszystkich równo i z należytym szacunkiem - mówiła Anna Gromek podczas XLIII sesji Rady Miejskiej w Świdnicy. Od 18 sierpnia zebrano ponad 300 podpisów pod petycją.
 
Poniżej lista punktów, w których można złożyć podpis:
Sklep Vist ul Środkowa 6 Świdnica
Fundacja Erakobiet. Petycja będzie dostępna do 29.08.2022
 
 
 
 
 
 
 
Przeczytaj komentarze (67)

Komentarze (67)

poniedziałek, 29.08.2022 11:15
TEKST BĘDZIE WYCOFANY Z PODRĘCZNIKA: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p
odrecznik-do-hit-wydawnictwo-usunie-kont
rowersyjny-fragment,nId,6237010#crp_stat
e=1
poniedziałek, 29.08.2022 21:32
Robią zamieszanie, mimo, że tekst będzie usunięty. Chyba ktoś ma...
Autor poniedziałek, 29.08.2022 11:46
Panowie w sukienkach o zboczonych myślach mają za dużu wpływ...
poniedziałek, 29.08.2022 21:30
A ty to kto, autorytet moralny ? Myślał by...
sobota, 27.08.2022 21:07
Może Gromek zareklamuje jeszcze roboty męskie i dotacje dostanie z...
Olo poniedziałek, 29.08.2022 08:43
I trol socjalistyczny dał głos. Uzupełnij informacje co znaczy lewak,
Stanel poniedziałek, 29.08.2022 08:39
Z hodowli to jest pan minister i jak widać autor...
PiS już skisł czwartek, 25.08.2022 16:38
Po co to drążyć, wiadomo że sukienkowi i podła zmiana...
autor piątek, 26.08.2022 07:55
Prawda, seminaria zamykają i KK sam jest sobie winny.
Autor piątek, 26.08.2022 11:54
Pisie syny już spakowane? hahahahahaha
piątek, 26.08.2022 10:06
Lewackie onuce zawsze szukają pretekstu dla głoszenia swoich ideologi....
piątek, 26.08.2022 08:17
Komunizm upadł a wrogie ludziom ideologie komunistyczne pozostały.Ci sami co...
realista czwartek, 25.08.2022 20:01
Najpierw pieniądze na to by zajść w ciążę.Jak urodzi się...
Taczki i za mury miasta czwartek, 25.08.2022 17:33
Paru lewaków, paru politycznych karierowiczów i już...
czwartek, 25.08.2022 15:30
mam pytanie co z genotypem i genami takiego dziecka w...
Patka czwartek, 25.08.2022 15:35
Normalnie, przecież tak samo powstaje z komórki jajowej i plemnika......
Andrzej poniedziałek, 15.08.2022 21:19
"Świdnica przeciw wprowadzeniu kontrowersyjnego podręcznika"Nie Świdnica panie autor tylko około...
Dydelf poniedziałek, 29.08.2022 08:48
Świdnica, Świdnica komunisto ukryty za plecami PiS -u. Bo tylko...
czwartek, 25.08.2022 22:21
DOKŁADNIE dlaczego TE SMIECIE mówią że cała Świdnica
Xxl poniedziałek, 22.08.2022 17:55
Jaka tam Świdnica.To tylko kilka brzydkich kaczątek.Prezydentowa lepiej by zrobiła,jak...
Henio wtorek, 16.08.2022 13:36
Pełna zgoda!autor ma za wierszówkę płacone a ja się pytam:metoda...
wtorek, 16.08.2022 14:54
Mów za siebie Panie Andrzej
PiS już skisł niedziela, 21.08.2022 21:41
Pisi zabobon odchodzi do historii. Powoli ale nieodwracalnie !
Podwyżki - Drożyzna - Nowe podat środa, 17.08.2022 07:50
Coraz więcej wskazuje że "dobrozmianowcy" ogłupieni propagandą JK żyją w...
autor niedziela, 21.08.2022 11:26
Nie kopmy leżącego :-)
autor sobota, 20.08.2022 17:03
Patole+, pakować się i wyjazd złodzieje.
stiopa środa, 17.08.2022 09:07
Ja podejrzewam, a nawet jestem pewny, że pan minister i...
Autor środa, 17.08.2022 10:29
Pisi jad wypala mózgi, nawet jego reszki.
Kibic sobota, 20.08.2022 12:55
Rzeczywiście Tobie wypalił, a wystarczyło pomyśleć i pomilczeć
autor środa, 17.08.2022 19:30
Średniowiecze chcą nam narzucić, złodzieje+
autor czwartek, 18.08.2022 00:01
Pedofile w czarnych sukienkach chcieliby powrotu do średniowiecza...
wwww czwartek, 18.08.2022 20:10
Prezydent da wam dzieło Marksa i Engelsa super dzieło.
Prawdomòwiąc czwartek, 18.08.2022 05:29
Świdnica przeciw wprowadzeniu kontrowersyjnego podręcznika, Świdnica to nie tylko te...
środa, 17.08.2022 10:46
Oszolomki, za blisko stoją obok siebie. Rozsunąć się, przynajmniej optycznie...
wwwww wtorek, 16.08.2022 23:52
Jak ty kobieto wybrana jako prezydent moasta tak manipulujesz jak...
wwww wtorek, 16.08.2022 23:49
Świdnica to wielka hodowla lewactwa to jest pewne. Klamstwo was...
autor wtorek, 16.08.2022 08:13
Zgodnie z tezą podręcznika większość sukienkowych to luzie wykolejeni, których...
autor wtorek, 16.08.2022 17:06
Dokładnie, zgodnie z tezami tej "książki" duchowni to kasta upośledzona...
Autor wtorek, 16.08.2022 19:31
Wytarczy znaleźć w internecie wykłady tego "naukowca" aby zrozumieć jakie...
kilkujadek sobota, 13.08.2022 11:13
Liczą się fakty a nie propaganda. Poczekajmy do wyborów. Z...
sobota, 13.08.2022 17:46
Sądzę że tym radnym na twoim "zdemoralizowanym nienawiścią do dzieci...
niedziela, 14.08.2022 09:37
Mów za siebie
wtorek, 16.08.2022 00:02
Dobrze się czujesz?
Taczki i za mury miasta wtorek, 16.08.2022 00:19
Tej siły już nie zatrzymamy:))) Paru tych...
Śca wtorek, 16.08.2022 14:52
Tak działa opozycja
kilkujadek wtorek, 16.08.2022 07:03
Uwaga ruski troll podszywa się pod kilkujadka !!! A faktem...
X poniedziałek, 15.08.2022 21:16
Ale tlumyy
Autor sobota, 13.08.2022 17:39
Pisie oszołomstwo pogrąża się z każdym dniem. I bardzo dobrze....
poniedziałek, 15.08.2022 18:41
Alw żeś się wysil dorabiany przez rurkę!! W dowodzie ...
Taczki i za mury miasta niedziela, 14.08.2022 11:29
Lewactwo dostało szału bo ktoś sprawy po imieniu nazywa...
PiS już skisł niedziela, 14.08.2022 10:25
Metoda in vitro pomogła setkom tysięcy ludzi spełnić marzenie o...
poniedziałek, 15.08.2022 18:27
Pokażcie dowód, zdjęcie tekstu z tego podręcznika, nie wierze wam...
sobota, 13.08.2022 13:24
Metoda in vitro nie leczy.Tylko polega na manipulacji. Stwarza...
sobota, 13.08.2022 18:23
Przeważnie tak jest,żę ci co są za in vitro są...
niedziela, 14.08.2022 11:28
Coś mi się zdaje, że jedynie słuszna partia całkiem zmieniła...
sobota, 13.08.2022 18:39
Tego im się nie wytłumaczy .Bo to jest ideologia...
sobota, 13.08.2022 18:42
Miało być że (dziecko jest Podmiotem )a nie przedmiotem ,który...
sobota, 13.08.2022 20:43
To co robi PiS to już jest totalna masakra. Wszędzie...
Obserwuję niedziela, 14.08.2022 09:14
Nie to co robi PiS,a to co robią oni wszyscy,wszyscy...
sobota, 13.08.2022 22:05
On sam jest z hodowli. Baranów.
Olo niedziela, 14.08.2022 09:12
Zapewne tak,ale to do czego zmierza opozycyjna hodowla baranów jest...
Jeszcze zdrowy niedziela, 14.08.2022 09:09
Czy wy naprawdę nie widzicie tego co szykuje nam ta...
sobota, 13.08.2022 17:42
Nie można milczeć gdy próbuję się "napuszczać na dzieci", kim...
sobota, 13.08.2022 20:39
To jest ciekawe, że Kościół milczy gdy "obrażają, stygmatyzują i...
Kibic sobota, 13.08.2022 11:22
O moralności i etyce goniący za kasą platformiarze wspierający czerwoną...
sobota, 13.08.2022 13:01
Co tacy cymbały od oszusta klamczucha z Gdańskiego Berlina się...
sobota, 13.08.2022 10:30
I co, śmiać się czy płakać, że mamy takich....bezradnych.