Dzieci biegające po dachu, libacja w bramie i staruszka karmiąca gołębie - interwencje SM 15-21.10.

niedziela, 24.10.2021 10:12 1533 6

Wybrane interwencje Straży Miejskiej w dniach 15-21 października:

16 października o godz. 16.30 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dzieci biegających po dachu budynku przy ulicy Waryńskiego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Na klatce schodowej zastano dwoje nastolatków, którzy przyznali, że z ciekawości weszli na chwilę na dach, gdyż okno, które tam prowadziło było otwarte. Przeprowadzono z nimi rozmowę ostrzegawczą, natomiast spółdzielni mieszkaniowej nakazano zabezpieczenie okna.

Tego samego dnia o godz. 17.40 do SM wpłynęło zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znanego bezdomnego, który będąc w stanie nietrzeźwości upadł na chodnik. Strażników zaniepokoiła nienaturalnie ułożona noga mężczyzny. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a do czasu jego przybycia strażnicy zabezpieczyli poszkodowanego. Przybyły na miejsce zespół potwierdził podejrzenia strażników. Mężczyzna doznał poważnego urazu kości udowej i został przewieziony do szpitala.

17 października o godz. 18.25 do dyżurnego Straży Miejskiej przybyło zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w jednej z bram przy ulicy Wałbrzyskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Miłośnikom napoi wyskokowych wyjaśniono, iż nie jest to miejsce przeznaczone do degustacji alkoholu i wypisano mandaty karne.

18 października ok. godz. 14.30 otrzymano zgłoszenie dotyczące wyrzucania resztek żywności w tym chleba, przez lokatorkę jednego z mieszkań przy ulicy Głowackiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, że lokatorka w wieku 89 lat dokarmia w ten sposób gołębie. Niestety, bardzo często wyrzucane resztki zwabiają nie tylko gołębie. W miejscach takich pojawiają się też szczury, a niekiedy nawet lisy, zwabione łatwym dostępem do pokarmu. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z córką kobiety, prosząc aby rozwiązała ten problem. Czas pokaże, czy uda się przekonać starszą panią, aby nie dokarmiała w ten sposób ptaków.

20 października przed godz. 23.00 dyżurny świdnickiej Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez mężczyzn siedzących na ławce w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Strażnicy przerwali biesiadę karząc jednego z uczestników mandatem karnym, w drugim przypadku sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

21 października około godziny 11.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy zaczął odbierać niepokojące zgłoszenia dotyczące szkód spowodowanych przez silne wiatry. Wcześniej nasza jednostka otrzymała ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące tych zjawisk. Do końca dnia przyjęto 60 różnego rodzaju zgłoszeń, które dotyczyły między innymi wybitych szyb w pootwieranych oknach, wiatrołomów, uszkodzonych samochodów, powywracanych koszy na śmieci, przerwach w dostawie prądu a nawet złamanego szlabanu na przejeździe kolejowym. 

Źródło: SM w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Ja@wp.pl niedziela, 24.10.2021 13:28
Na tle tego wszystkiego staruszka karmiąca gołębie najpełniej wypada. Na...
Hjk niedziela, 24.10.2021 13:56
Wstyd i głupota to tej baby dotyczy. NIE WOLNO KARMIĆ...
środa, 27.10.2021 10:24
Starsza kobieta ma demencję albo Alzheimera, a Ty ją wyzywasz....
Marta niedziela, 24.10.2021 13:58
Zgadzam się że to szkodzi ptaszkom. Baba krzywdzi zwierzęta.
Olo niedziela, 24.10.2021 14:38
Głupia starucha. Niech sama żre chleb. Ptaki jedzą ziarna
Pl niedziela, 24.10.2021 14:33
Ludzie.. artykuł nie jest o tym czy to dobrze...