komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Działania dolnośląskich policjantów przeciwko przekraczaniu prędkości na drogach naszego województwa

środa, 5.5.2021 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 404
kategorie artykułu:

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dolnośląscy policjanci prowadzili w miniony piątek na terenie całego województwa działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących obowiązujących na drogach ograniczeń prędkości. Ponadto mundurowi z grupy Speed z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego wspólnie z funkcjonariuszami z województwa opolskiego i śląskiego brali udział w inicjatywie pn. „Bezpieczna DK 46’’, w trakcie której koncentrowali się na ujawnianiu agresywnych i niebezpiecznych zachowań na drodze. Niestety wzmożone kontrole drogowe prowadzone podczas tych dwóch akcji pokazują, jak wielu kierowców wciąż rażąco ignoruje obowiązujące przepisy, m.in. przekraczając dozwoloną prędkość.

Celem działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, które w miniony piątek prowadzili dolnośląscy policjanci, było zatrzymanie tych kierujących, którzy rażąco ignorują obowiązujące limity prędkości i po minięciu patrolu policji przyspieszają, często ponownie przekraczając dozwoloną prędkość. Tego typu pomiar polega na tym, że kontrole odbywają się na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Mundurowi szczególnym nadzorem objęli między innymi te miejsca, w których dochodzi do największej ilości wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Funkcjonariusze w ramach działań prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie - przy użyciu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.

Ponadto w miniony piątek (3 kwietnia 2021 roku) policjanci ruchu drogowego z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego, którzy działają w ramach grupy Speed i na co dzień „walczą” z piratami drogowymi na dolnośląskich drogach, wspólnie z funkcjonariuszami z województwa opolskiego i śląskiego brali udział w inicjatywie pn. „Bezpieczna DK 46’’. W trakcie tych działań mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu agresywnych i niebezpiecznych zachowań kierowców poruszających się po drodze krajowej nr 46, która pełni funkcję bardzo ważnego szlaku komunikacyjnego o dużym natężeniu ruchu.

Niestety mimo wielu kampanii społecznych i systematycznie prowadzonych działań prewencyjno-kontrolnych, nadal po drogach Dolnego Śląska porusza się wielu kierowców, którzy ignorują przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Potwierdzeniem tych słów jest analiza akcji, które w miniony piątek przeprowadzili dolnośląscy funkcjonariusze. Łącznie podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” i „Bezpieczna DK 46’’ policjanci skontrolowali ponad 1750 pojazdów, z których ponad 1240 jechało za szybko. Co więcej, 33 kierowców, w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, straciło swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że prowadzący pojazd zawsze powinien dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze i limitów określonych w obowiązujących przepisach. Brawura połączona z rażącym przekraczaniem dozwolonej prędkości to nadal główne przyczyny tragicznych wypadków drogowych, w których giną ludzie.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
czwartek, 17.6.2021 23:41
czwartek, 17.6.2021 12:19
czwartek, 17.6.2021 08:24
środa, 16.6.2021 11:43
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica