Dwaj zatrzymani poszukiwani, uszkodzone drzewo, które mogło spaść na ulicę i niepełnosprawny, który leżał na chodniku i został uznany za pijanego [INTERWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ]

piątek, 17.3.2023 17:00 872 0

Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w dniach 10-16 marca:

 

10 marca o godz. 12.00 patrol straży miejskiej w czasie kontroli Centrum Przesiadkowego w Świdnicy ujął osobę poszukiwaną przez policję. Krzysztof T. to osoba bezdomna i trafił do aresztu w celu odbycia kary zasądzonej na wniosek straży miejskiej.

12 marca dokładnie o godz. 6.11 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefon od mieszkańca ulicy Kazimierza Wielkiego. Mężczyzna, poważnie chory, upadł i nie mógł sam wstać. Prosił o pomoc. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko rozwiązali problem, umieszczając chorego na wózku inwalidzkim.

Tego samego dnia o godzinie 10.15 patrol straży miejskiej w czasie kontroli Rynku ujął osobę poszukiwaną przez Policję. Adrian R., osoba bezdomna trafił do aresztu w celu odbycia kary zasądzonej na wniosek straży miejskiej.

Kilka minut później dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy hali targowej na ulicy Zamenhofa. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który zlokalizował wskazaną osobę. Okazało się, że niepełnosprawny mężczyzna był trzeźwy, upadł i nie mógł samodzielnie wstać. Przechodnie omijali go podejrzewając, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i przewieźli do miejsca zamieszkania.

13 marca o godz. 12.37 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy dotarło zgłoszenie dotyczące drzewa na ulicy Komunardów. Na skutek porywistego wiatru drzewo uległo poważnemu uszkodzeniu i w każdej chwili mogło spaść na ulicę. Zagrożenie było bardzo poważne. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren a strażacy wycięli uszkodzone drzewo. Powiadomiono również zarządcę drogi o konieczności usunięcia ściętego drzewa.

W ten sam dzień o godzinie 17.40 patrol straży miejskiej w czasie kontroli Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto zauważył na ulicy Kolejowej nietrzeźwego mężczyznę, który przed wejściem do baru załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Osobą tą okazał się Dariusz S., bezdomny, wielokrotnie karany za podobne zachowania. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swe czyny został ukarany rzez Sąd Rejonowy w Świdnicy karą 30 dni aresztu.

14 marca przed godziną 9.00 dyżurny SM otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spalania odpadów w rejonie ulicy Sikorskiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Pracownik jednej z firm tam zlokalizowanych spalał płyty wiórowe. Spalane odpady ugaszono, sprawcę tego czynu ukarano mandatem karnym.

15 marca w południe dyżurny świdnickiej SM odebrał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w Parku Centralnym. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Obaj miłośnicy spożywania alkoholu na świeżym powietrzu zostali ukarani mandatami karnymi.

SM w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)