Drzwi Otwarte SP 315 w Świdnicy - SPRAWDŹ!

piątek, 4.3.2016 16:18 7422

Pamiętaj! 3 – 1 – 5! 

Wielkimi krokami zbliża się ważny moment w życiu każdego rodzica. Jego pociecha rozpoczyna edukację! Co rodzic o szkole wiedzieć powinien?

Dobra edukacja i bezpieczeństwo. To chyba najważniejsze elementy wpływające na wybór szkoły dla naszych dzieci. Warto zatem zapoznać się z szeroko pojętą ofertą, jaką prezentuje Szkoła Podstawowa nr 315 im. Jana Pawła II dla uczniów i rodziców.

3 – współpraca/ integracja

W skład społeczności szkolnej SP 315 wchodzą: uczniowie, nauczyciele i … rodzice. Tylko wspólne działanie tych trzech grup może czynić proces edukacji owocnym, a pobyt w szkole bezpiecznym. Rodzice i opiekunowie intensywnie włączają się we wszystkie wydarzenia i imprezy w SP 315 – kiermasz świąteczny, bale karnawałowe, dzień otwarty szkoły. Wspólnie organizowane są konkursy o charakterze miejskim m.in. Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Oddziałów Przedszkolnych, Festiwal Muzyczny „Barka Radości” czy Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy. Nieoceniona jest też pomoc rodziców przy działaniach w ramach pracy wychowawczej w poszczególnych klasach jak np. spotkania opłatkowe, przygotowanie akcji prozdrowotnych („Śniadanie daje moc”).  

Dla rodziców - oprócz wywiadówek - przeznaczone są indywidualne spotkania z wychowawcami i nauczycielami, w trakcie których prezentowane są dokonania dzieci, a także przekazywane informacje o postępach w nauce. Pedagog i psycholog oferują pomoc i wsparcie w trudnych sytuacjach. Plany spotkań, adresy kontaktowe nauczycieli są wywieszone na korytarzach, a także dostępne przez aktualizowaną na bieżąco stronę internetową (www.sp-315.swidnica.pl) i poprzez korzystanie z bezpłatnego e-dziennika.

Dzieci uczą się w trybie jednozmianowym w salach wyposażonych w środki multimedialne  np. tablica interaktywna, rzutnik, Internet. Do dyspozycji wszystkich pozostaje świetnie wyposażona biblioteka szkolna. Z zasobów księgozbioru i filmoteki mogą korzystać również rodzice. Uczniowie swoją wiedzę i umiejętności mają szansę sprawdzać w konkursach na różnych szczeblach, a kreatywność i wrażliwość w różnego rodzaju akcjach („Sprzątanie świata”, „Akcja – kasztany” czy  „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”). Dla dzieci organizowane są wyjścia do kina i teatru, audycje muzyczne, wyjazdy na wycieczki. Oprócz tego proponuje się uczniom udział w zajęciach plastycznych, sportowych, językowych oraz zajęciach tanecznych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów tańca. Wszystkim dzieciom oferowane jest wsparcie w nauce: pomoc nauczycieli w odrabianiu zadań domowych, zajęcia wyrównawcze, zajęcia rozwijające uzdolnienia, spotkania terapeutyczne z psychologiem czy pedagogiem.

Klasy młodsze ponadto rozwijają swoje umiejętności pływackie w ramach lekcji na basenie. Mogą też brać udział w zajęciach dodatkowych (język angielski, zajęcia artystyczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, logopeda).

1 – wyjątkowość

Działalności Szkoły Podstawowej nr 315 przyświeca hasło: „Praktycznie – na dobry początek”. I rzeczywiście. Wiele z proponowanych uczniom działań ma charakter praktyczny: zajęcia sportowe i artystyczne. Jako jedyna placówka w Świdnicy prowadzi klasy taneczne. Jest to niewątpliwie dobry początek, aby uwierzyć we własne siły i umiejętności.

SP 315 jest prawdopodobnie najmniejszą z publicznych szkół świdnickich. Jej kameralność sprzyja indywidualnemu podejściu do dziecka, umożliwia poznanie każdego z uczniów i monitorowanie jego postępów oraz rozwoju. Na pewno wpływ na taki stan rzeczy będzie miał jeden nauczyciel, który poprowadzi zespół uczniów od oddziału przedszkolnego do klasy III. Tak na dobry początek edukacji!

Wyjątkowe w działalności SP 315 jest również zorganizowanie popołudniowej opieki nad dziećmi z „zerówki” i klas młodszych. Szkoła ma bowiem w swojej ofercie to, że uczniowie mogą skorzystać ze świetlicy w godzinach od 6:30 do 16:30.

5 – lokalizacja

Szkoła Podstawowa nr 315 położona jest w centrum miasta. Blisko stąd do parków, Rynku czy kina. Dobre jest też połączenie z innymi dzielnicami dzięki komunikacji miejskiej.

Wymienić też należy pięć miejsc w obrębie placówki SP 315, które dopełniają obraz szkoły. Oddział przedszkolny mieści się w osobnym budynku przy ul. Traugutta. Są tu dwie sale dydaktyczne, dwie sale zabaw oraz dobrze wyposażona, duża sala gimnastyczna. Przy budynku znajduje się plac zabaw „Radosna szkoła” – na wyłączność szkolnej „zerówki”! Wszystko to sprawia, że najmłodsi członkowie społeczności SP 315 mogą się czuć, jakby nie opuszczali przedszkola.

Przy placu Wojska Polskiego położone są kolejne trzy miejsca. Jest to przede wszystkim budynek główny, gdzie uczą się klasy I – VI, każdy z uczniów ma własną szafkę, znajdują się tu gabinety przedmiotowe i druga sala gimnastyczna. Mały budynek na dziedzińcu wewnętrznym pełni rolę stołówki. Tu uczniowie spożywają ciepły, smaczny posiłek.

I wreszcie plac zabaw przed szkołą, nazwany „Kasztanowym zakątkiem”, a wybudowany i zagospodarowany przez Urząd Miasta w Świdnicy.

Kiedy będzie ciepło, każda z przerw znowu zamieni się w czas pełen przygód i radości.

Na pewno warto…

Drzwi Szkoły Podstawowej nr 315 są zawsze otwarte. Dosłownie i w przenośni. Będzie się o tym można przekonać i bliżej zapoznać z ofertą edukacyjną w czwartek, 10 marca 2016 między godziną 14:00 a 18:00. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich Rodziców, a szczególnie do Rodziców przyszłych „zerówkowiczów” i pierwszoklasistów. Przyjdźcie, zobaczcie. Na pewno warto!

O godzinie 16:00 w budynku głównym, w sali nr 2 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci, którzy już zapisali lub planują zapisać swoje dzieci do naszego oddziału przedszkolnego lub kl. I. Zaprezentowana zostanie oferta szkoły i uzyskacie Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania.

Serdecznie zapraszamy – Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ FILMOTEKI  

http://www.sp-315.swidnica.pl/index.php?filmy