komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 18 czerwca 2021

Marka, Elzbiety

Drogi w Gminie Marcinowice ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych

piątek, 10.7.2020 19:01 , odsłony: 1810
kategorie artykułu:

Inwestycje w drogi gminne i powiatowe to priorytety, jakie stawia przed sobą Gmina Marcinowice. W ciągu niespełna półtora roku na zadania drogowe na jej terenie przeznaczono ponad 6 milionów złotych z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Jedną z długo wyczekiwanych tras jest oddana do użytku na początku lipca droga Zebrzydów-Mysłaków. O malowniczy, trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej od lat zabiegali samorządowcy, a przede wszystkim mieszkańcy i turyści. Na zadanie udało się wreszcie pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych w roku 2019 z rekordowym dofinansowaniem 80%. Dzięki temu samorządy powiatu świdnickiego i gminy Marcinowice dołożyły do inwestycji pozostałe 20% - gmina Marcinowice jedynie 276 000 zł. Podczas poprzednich nieudanych prób modernizacji tego odcinka mówiono o dwu a nawet czterokrotność tej kwoty.
Łączna wartość zadania finalnie wyniosła 2 761 320,76 zł

Wsparcie w realizacji kolejnych ważnych dla regionu wałbrzyskiego, w tym Gminy Marcinowice, inwestycji wyrazili Marcin Gwóźdź - Poseł na Sejm, Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa i Jarosław Kresa - Wicewojewoda Dolnośląski. 

- Inwestycja, którą mamy okazję obserwować to przykład dobrze wykorzystanych środków. Znacznie podnosi ona  standard życia mieszkańców, a także jak widać rolników, którzy wzdłuż tej drogi mają swoje uprawy i sady - mówi poseł Marcin Gwóźdź - Już teraz toczą się rozmowy na temat drugiego etapu drogi powiatowej przez Mysłaków, który ma duże szanse na dofinansowanie w następnym naborze wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- Z miesiąca na miesiąc efekty funduszu dróg widać w naszej gminie coraz bardziej - mówi wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń. - Wyremontowane zostały ul. Okrężna w Marcinowicach oraz droga Wirki-Jagodnik, a prace rozpoczynają się w Szczepanowie, Strzelcach i na ul. Szymborskiej w Marcinowicach. Dziękuję wszystkim osobom, które wniosły wkład w przygotowanie i realizację tych zadań - dodaje.

- Mimo licznych inwestycji drogowych tych przeprowadzonych w ostatnim roku i tych trwających obecnie, mamy świadomość, że stan dróg i chodników w niektórych miejscowościach wymaga szybkiego działania, dlatego już teraz planujemy następne ważne dla mieszkańców gminy zadania. Do złożenia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przygotowujemy kolejne wnioski. Wśród nich znajdzie się m.in. ulica Świdnicka w Marcinowicach o którą zabiega wielu mieszkańców gminy. Prowadzimy rozmowy również na temat drogi powiatowej Kątki-Pszenno - mówi w naszej rozmowie Artur Fiołek - Przewodniczący Rady Gminy Marcinowice.

-  Jako przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego cieszę się, że środki rządowe trafiają właśnie do takich miejsc jak to, gdzie mieszkańcy czekali na inwestycje drogowe długie lata – kwituje Jarosław Kresa.

Zgodnie z informacjami jakie przekazał nam Wicewojewoda Dolnośląski kolejny nabór w ramach Funduszu Dróg Samorządowych powinien zostać ogłoszony w ciągu dwóch tygodni.

 
czwartek, 17.6.2021 13:40
1
czwartek, 17.6.2021 10:58
wtorek, 15.6.2021 11:55
1
poniedziałek, 14.6.2021 10:48
2
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica