komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Droga przy ul. Słowiańskiej w Żarowie z nową nawierzchnią asfaltową

piątek, 9.4.2021 11:51 , komentarze: 0 , odsłony: 236
kategorie artykułu:

Zniszczona nawierzchnia drogowa, która powstała w związku z realizowaną przy ul. Słowiańskiej budową kanalizacji oraz sieci wodociągowej, doczekała się modernizacji.

Droga, która w wyniku inwestycji uległa zniszczeniu, została wyremontowana i zyskała nową nawierzchnię asfaltową. Jednocześnie przy ul. Słowiańskiej trwają jeszcze prace związane z remontem nawierzchni chodnika i powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej.

Prace związane z budową kanalizacji i sieci wodociągowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie zbliżają się już do końca. W ramach prowadzonej inwestycji została wykonana również nowa kanalizacja deszczowa, a w tej chwili trwa remont chodnika, do wykonania zostanie jeszcze uporządkowanie i zagospodarowanie terenu po drugiej stronie drogi. W związku z budową ścieżki pieszo-rowerowej ujednolicona została szerokość jezdni. Ponadto, na całej długości jezdni ułożony został najazdowy krawężnik. Po częściowym utwardzeniu pobocza kruszywem wyodrębnione zostaną również miejsca do parkowania. Parkowanie nie będzie już możliwe po stronie, gdzie powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Prace remontowe w obrębie drogi mają zakończyć się w kwietniu, natomiast do końca maja potrwa budowa ciągu pieszo-rowerowego – mówi Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie to kwota 2.176.543,21 złotych. Ta część prac jest finansowana wyłącznie ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Prace związane z remontem nawierzchni chodnika i powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej pochłoną ponad 400 tysięcy złotych i zostaną współfinansowane z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.

 

Wasze komentarze

piątek, 14.5.2021 10:12
czwartek, 13.5.2021 12:24
czwartek, 13.5.2021 09:42
środa, 12.5.2021 12:38
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz