komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 13 grudnia 2018

Lucji, Otylii

Dr Misio czyli Arek Jakubik z zespołem w piątek w Świdnicy

czwartek, 6.12.2018 10:40 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

Zapraszamy na koncert Dr Misio i Toxide, rozpoczynający 3. edycję projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne! Zespoły wystąpią w piątek w Klubie Bolko. Tańsze bilety do końca czwartku można kupić m.in. na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Dr Misio pod wodzą aktora Arka Jakubika gra solidnie brzmiącego rocka, ze znakomitymi, mądrymi tekstami Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego. Ich bezkompromisowość sprawia, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów muzyki gitarowej, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji. Ich ostatni album "Zmartwychwstaniemy" promuje teledysk do utworu "Pismo" wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego.

W roli supportu wystąpi nowa świdnicka grupa Toxide, złożona z doświadczonych muzyków, znanych z innych lokalnych zespołów (Artur Wojtusiak (gitara), Krzysztof Sychowski (bas), Radosław Duszyński (perkusja)), oraz młodej wokalistki o potężnie brzmiącym głosie (Aneta Bałos). Ich muzyka to cięższa odmiana rocka, przywodząca na myśl, głównie za sprawą wokalu, chociażby takie grupy jak Closterkeller.

Autorem recenzji, dzięki której Dr Misio zawita do Świdnicy jest perkusista Toxide Radosław Duszyński. Fragment jego nagrodzonego tekstu o albumie “Zmartwychwstaniemy”:

“Każda kompozycja na płycie dotyka czegoś co nam bliskie, co obserwujemy na co dzień. Dr Misio stara się pokazać nam – we właściwy sobie sposób – co robimy źle oraz nad czym powinniśmy się trochę bardziej zastanowić. Muzyka zespołu nie ma tutaj być wyrazem wirtuozerii, a teksty Krzysztofa Wargi i Marcina Świetlickiego nie mają ambicji doścignąć trzynastozgłoskowca Adama Mickiewicza. Melodia ma przyciągać, a nie przeszkadzać, natomiast tematy są wyciągnięte prosto z naszego własnego życia.”

Dr Misio i Toxide wystąpią w Klubie Bolko w piątek 7 grudnia. Start koncertów o godzinie 20:00 a bilety w przedsprzedaży do końca czwartku kosztują 40 zł i można je kupić w punktach ŚOK oraz na stronie http://bilety.sok.com.pl/ W dniu koncertu cena będzie wyższa o 10 zł. 

Kolejne koncerty w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych to Sarius (hip-hop), który pojawi się 2 lutego oraz Pablopavo i Ludzki (alt/blues) zaplanowany na 16 marca.

Teledysk Dr Misio "Pismo": http://youtu.be/v0BBpVl34I0

 

Wasze komentarze


wczoraj, 14 godz temu
wtorek, 11.12.2018 14:30
wtorek, 11.12.2018 14:05
wtorek, 11.12.2018 11:40
wtorek, 11.12.2018 11:06
TAXI ?widnica
TAXI ?widnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC