komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 15 sierpnia 2020

Napoleona, Stelii

Dożynki w czasie pandemii bez hucznej zabawy pod chmurką

czwartek, 30.7.2020 10:06 , komentarze: 6 , odsłony: 1222

W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne związane z organizacją dużych wydarzeń plenerowych, po konsultacji z sołtysami i radnymi, odwołane zostaje tegoroczne święto plonów w gm. Marcinowice.

- Nie zapominamy jednak o rolnikach i ich ciężkiej pracy, dlatego zapraszamy wszystkich rolników naszej gminy na dziękczynną mszę świętą - informuje wójt.

Uroczysta plenerowa msza święta odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia o godz. 12.00 na boisku sportowym w Goli Świdnickiej.

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku w radosnej atmosferze i bezpiecznie będziemy mogli zorganizować kolejne święto plonów - dodaj wójt.

Podobną decyzję podjęły m.in. władze gm. Żarów. Uroczysta msza dożynkowa zaplanowana została na 6 września 2020r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Po mszy świętej nie będzie jednak możliwości świętowania w plenerze.

W gm. Świdnica świętowanie odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 12.00 uroczystą mszą święta w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Pszennie. Rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze dziękować będą za tegoroczne zbiory. W tym roku dożynki gminne będą miały inną oprawę niż zwykle, z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Współgospodarzem tegorocznego święta plonów będą mieszkańcy dwóch sołectw: Wilków i Niegoszów. To właśnie przedstawicielom z tych miejscowości przypadnie zaszczyt przygotowania jedynego w tym roku wieńca dożynkowego. Delegacje z pozostałych sołectw przyniosą pachnące bochny chleba, upieczone z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów. Po uprzednich rozmowach z sołtysami 33 sołectw zdecydowano o takiej właśnie formie dziękczynienia za zebrane plony. Wszystkie wydarzenia, które dotychczas towarzyszyły dożynkom gminnym zostały w tym roku odwołane.

 

Wasze komentarze

A mi tam szkoda tych imprez
czwartek, 30.07.2020 11:03 autor:
jaka szkoda, będzie brakowało , a o disco polo nie
czwartek, 30.07.2020 10:58 autor:
wczoraj, 17 godz temu
czwartek, 13.8.2020 09:54
wtorek, 11.8.2020 11:37
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra