komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Domowa nauka u przyszłych pierwszaków

czwartek, 14.5.2020 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 328
kategorie artykułu:

Od kilku tygodni z powodu pandemii wszyscy uczniowie uczą się w domach zdalnie. Nasi najmłodsi uczniowie spędzają ten czas podczas nauki, zabawy, pracy i odpoczynku.

Codziennie na stronie internetowej szkoły w zakładce wychowanie przedszkolne otrzymują zadania na aktualny dzień.  Mają też do wyboru dużo różnorodnych zadań dla chętnych dzieci: są to eksperymenty, obserwacje, doświadczenia, quizy, zagadki, zabawy matematyczne, zabawy ruchowe,   warsztaty plastyczne, bajki, słuchowiska radiowe, filmy edukacyjne i gimnastyka buzi i języka, warsztaty kulinarne - do wyboru do koloru. Często też są porady dla rodziców. Był też konkurs na koszyczek wielkanocny.  Razem ze Skrzatem Borówką odwiedzają lasy, sady, łąki i ogrody. Szykując się do wycieczek dzieci zabierają do plecaków smaczne przekąski, wyobraźnię, dobry nastrój, siadają wygodnie w fotelu i… ruszają w wirtualną drogę. Dzieci do tej pory były na e-wycieczce w Krakowie, w Warszawie, a zwiedzając Dolny Śląsk odwiedziły Zagrodę Kraszowicką w Świdnicy. Nela Mała Reporterka zabrała dzieci ….do krainy lodu i ognia, zwanej też „krainą rwącej wody”- Islandii, gdzie jest ponad 900 wodospadów skrywających tajemnice i legendy o skarbach.

Uczniowie zwiedzają wirtualnie muzea, zamki, oglądają przedstawienia teatralne i musicale. Odwiedzają Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a  w nim wiele atrakcji dla dzieci, np. Planetarium, warsztaty, eksperymenty, oglądanie nieba nocą, doświadczenia i wiele innych ciekawych  miejsc.

Dzieci mogą też korzystać z darmowych dostępów do stron edukacyjnych oferowanych przez różne wydawnictwa oraz  propozycji teatrów, filharmonii.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
piątek, 25.9.2020 09:10
1
piątek, 25.9.2020 08:33
czwartek, 24.9.2020 12:35
czwartek, 24.9.2020 11:58
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia