komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

Dom dla seniorów za blisko 100 milionów złotych?

wtorek, 12.3.2019 12:40 , komentarze: 0 , odsłony: 1855
kategorie artykułu:

7 marca z inicjatywy burmistrza miasta Świebodzic Pawła Ozgi odbyło się spotkanie w Ratuszu Miejskim w sprawie inwestycji  stworzenia w mieście Domu Złotego Wieku, czyli miejsca całodobowego pobytu dla seniorów. Placówka miałaby znajdować się w budynku po dawnym internacie przy ulicy Rekreacyjnej.

Przypomnijmy, że postępowanie przetargowe jest prowadzone przez Gminę Świebodzice od kwietnia 2016 roku w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W początkowym etapie postępowania uczestniczyło dwóch wykonawców (Cofely Services Sp. z o. o. z Warszawy oraz NDI Parkingi Sp. z o. o. z Sopotu), którzy w ramach prowadzonego dialogu konkurencyjnego przedstawiali rozwiązania projektowe stanowiące w późniejszym etapie podstawę do składania ofert. Do składania ofert przystąpił tylko jeden z uczestników dialogu NDI Parkingi Sp. z o. o.

W ramach realizacji inwestycji budynek przy Rekreacyjnej, obecnie znajdujący się w fatalnym stanie, poddany będzie gruntownej modernizacji pod kątem funkcjonowania domu opieki społecznej. Działka, o powierzchni 1,24 ha będzie podlegała zagospodarowaniu terenu m. in. odtworzeniu zieleni, alejek, wybudowaniu parkingu. Teren przyległy ma nie tylko służyć pensjonariuszom, ale również mieszkańcom, dlatego też burmistrz miasta nie wyklucza możliwości utworzenia placu zabaw lub innych elementów zagospodarowania terenu. Według zamierzeń w budynku będą mieściły się również gabinety lekarskie, stomatologiczne, kaplica, fryzjer itp.

Oferta wykonawcy opiewa na kwotę blisko 97.231.719,30 zł, a na nią składają się nie tylko koszty robót budowlanych, ale i utrzymania obiektu przez okres 18 lat. Po stronie gminy będzie wyłonienie podmiotu, który będzie świadczył usługi opiekuńcze i medyczne. Przez cały okres obowiązywania umowy wykonawca zobowiązany zostanie do: utrzymania obiektu w bardzo dobrym stanie technicznym tj. wykonywania remontów, wymiany zużytego wyposażenia, dbania o teren zielony oraz serwisowanie urządzeń.

Spotkanie, które odbyło się w dniu 7 marca miało na celu przedstawienie rozwiązań optymalizujących realizację przedmiotowego przedsięwzięcia, zgodnie z prośbą burmistrza miasta Świebodzice. W negocjacjach uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy Grupy NDI Parkingi Sp. z o. o.: Bartosz Szczygieł, Marcin Golly, Jan Styliński, przedstawiciel firmy Ever Tadeusz Sztop, a także burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z pracownikami urzędu oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, wiceprzewodniczący Janusz Kościukiewicz, Zbigniew Opaliński z radnymi Rady Miejskiej.

Przedstawiciele wykonawcy przedstawili dwie alternatywy skrócenia okresu utrzymania Domu Złotego Wieku:

  1. z osiemnastu lat na dziesięć lat, w tym przypadku kwota ulega zmniejszeniu do 83 875 000 zł, czyli będzie mniejsza o 13.356.719,30;
  2. do pięciu lat i tu kwota ulega znacznemu obniżeniu, do 76 650 000 zł, czyli będzie mniejsza o 20.581.719,30;

Warto wiedzieć, że miejsce w placówce znajdzie ok.70 pensjonariuszy. Ogromne nakłady gminy nie oznaczają jednak, że seniorzy będą zwolnieni z opłat za pobyt. 

Decyzję dot. inwestycji podejmą na najbliższej sesji radni.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 23 godz temu
4
środa, 20.3.2019 10:16
1
wtorek, 19.3.2019 08:19
5
poniedziałek, 18.3.2019 14:17
2
poniedziałek, 18.3.2019 13:09
poniedziałek, 18.3.2019 08:25
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC