komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 23 lipca 2019

Stwosza, Bogny

Dofinansowanie dla gminy Marcinowice

piątek, 14.6.2019 13:05 , komentarze: 0 , odsłony: 234
kategorie artykułu:

Gmina Marcinowice uzyskała kolejne dofinansowanie na działania z zakresu podniesienia kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców.

Zadanie uzyskało dofinansowanie w ramach projektu grantowego pt. „E-aktywni mieszkańcy województwa dolnośląskiego i lubuskiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, III oś priorytetowa: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1, Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych realizowanego przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica. Zgodnie z założeniami projektu zostaną przeprowadzone bezpłatne szkolenia, dzięki którym mieszkańcy z Gminy Marcinowice nabędą umiejętności w zakresie informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz korzystania z Internetu, w tym e-usług.

Zaplanowano, że w szkoleniach weźmie udział 50 osób zamieszkujących Gminę Marcinowice. Do udziału w projekcie będą mogły zgłaszać się osoby powyżej 25 roku życia. Działania  przewidują organizację 5 cyklów szkoleń w wymiarze 12 godzin (na jeden cykl). Tematyka szkoleń zostanie zweryfikowana na etapie zgłaszania się kandydatów do udziału w projekcie z zakresu siedmiu modułów tematycznych, tj.:

  • „Rodzic w Internecie”

  • „Mój biznes w sieci”

  • „Moje finanse i transakcje w sieci”

  • „Działam w sieciach społecznościowych”

  • „Tworzę własną stronę internetową (blog)”

  • „Rolnik w sieci”

  • „Kultura w sieci”

Każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość udziału tylko w jednym cyklu. Terminy, miejsce i częstotliwość spotkań będą dostosowane do potrzeb uczestników. Przy rozpatrywaniu dokumentów decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Kwota dofinansowania: 27.575,00 zł, co stanowi 100% wydatków kwalifikowalnych.

 

 

Wasze komentarze

Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele