Obchody jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach

poniedziałek, 13.6.2022 14:27 864 0

W sobotę, 11 czerwca 2022 roku, LO w Świebodzicach gościło zacnych Absolwentów i nauczycieli naszej szkoły – szkoły, która jest częścią historii Świebodzic już od ponad siedemdziesięciu lat! Przez wszystkie te lata, jedyne w mieście liceum kształciło umysły młodych ludzi, którzy teraz tworzą kulturę i tradycję naszego pięknego miasta i nie tylko.

 Spotkania byłych uczniów, kolegów i nauczycieli po latach pełne były wzruszeń i niezwykle ciekawych opowieści, których nie da się wyczytać z kroniki szkoły, a które wciąż żyją w pamięci naszych gości. Okazuje się, że każde młode pokolenie, czy to uczniów z lat 60-tych, czy 70-tych, czy też współczesnych, musi się wyszaleć i pomysłowość młodych ludzi jest nieograniczona. Najbardziej zdumiewa wręcz fotograficzna pamięć naszych gości! Opisy wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, obfitujące w detale, nazwiska kolegów sypały się z ust najstarszych Absolwentów, jakby zdarzyły się wczoraj.

 - Pojawili się również najmłodsi Absolwenci szkoły – jak miło, że byliście z nami w tym wyjątkowym dniu, chociaż rozstaliśmy się nie tak dawno temu! Dziękujemy za wszystkie historie opowiedziane nam przez najstarsze roczniki Absolwentów w holu szkoły, przy kawie i ciastku, na ławeczce przed szkołą lub na szkolnych korytarzach, w bibliotece szkolnej, pochyleni nad kroniką szkoły, w pokoju nauczycielskim, czy też w salach lekcyjnych, gdzie spotykaliśmy się wspólnie: uczniowie z nauczycielami, koledzy z klasy, z harcerstwa, z zespołu muzycznego lub innych wspólnot działających w szkole w danym czasie. Widać było, że te spotkania były pełne radości, czułości i wzruszeń, czasem smutku, bo niektórzy już odeszli…. I chociaż w szkole doświadczenia nie zawsze są tylko pozytywne, to po latach wspominane były z uśmiechem na twarzy. Szczególnie ciepło witaliśmy naszych emerytowanych pedagogów. Jaworskich, panią Teresę Gołaszewską, panią Marię Dynysiewicz, panią Halinę Koncewicz oraz panią Danutę Opalińską. Spotkanie z Państwem, bycie świadkiem interakcji międzypokoleniowej to również okazja dla naszych obecnych uczniów do przeżycia tej szczególnej chwili razem, jako jedna społeczność – społeczność LO w Świebodzicach. – państwa Zofię i Stefana - relacjonują organizatorzy wydarzenia.

 - Jubileusz 70-lecia liceum jest już za nami, ale echo spotkań i rozmów w szkole i poza nią (wiemy o planowanych spotkaniach poszczególnych roczników „po szkole”) z pewnością pozostaną z nami na długo…. A poza tym dostaliśmy od kilku Absolwentów obietnicę dalszych historii do opowiedzenia o szkole, więc to jeszcze nie koniec Wszystkim Absolwentom lat 1996-2022 przekazujemy informację, że w czasie wakacji będziemy kontynuować relację „Z kroniki LO w Świebodzicach” na szkolnym FB, tak więc bądźcie z nami! Do zobaczenia na kolejnym Zjeździe Absolwentów z okazji 75-lecia powstania szkoły - mówi Urszula Zyska ze świebodzickiego Liceum.

foto - LO Świebodzice

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek