Uczniowie z gminy Strzegom wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

czwartek, 9.6.2022 08:14 458 0

30 maja br. uczniowie gminy Strzegom wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”, któremu od wielu lat patronuje prof. Juliusz Jakubaszko z zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oraz Tomasz Kiliński – Burmistrz Nowej Rudy. Organizatorem turnieju był Julian Golak ze Stowarzyszenia Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej.

Celem turnieju jest zachęcanie młodzieży do nauki udzielania pierwszej pomocy. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje z 34 szkół z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W kategorii szkół podstawowych było 20 drużyn. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie: Julia Warachim, Brygida Gryszan, Krzysztof Bauch oraz Wiktor Burkiewicz - opiekun Izabela Luszawska, zajęła IX miejsce;

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Antonina Horbach, Franciszek Horbacz, Nina Kłosińska, Wiktoria Waszak - opiekun Mirosław Głowiak, zajęła XI miejsce;

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w składzie: Julia Falkiewicz, Oliwia Falkiewicz, Karol Figurski i Kacper Kowalski - opiekun Mirosław Głowiak, zajęła miejsce XIII.

W pierwszym etapie turnieju była sprawdzana wiedza teoretyczna uczestników - uczniowie rozwiązywali test złożony z 40 pytań. Po części pisemnej odbył się pokaz akcji ratowniczej- wypadek drogowy, przygotowanej przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy.

Następnie drużyny brały udział w części praktycznej, w której komisja sprawdzała umiejętności ratowania ludzkiego życia: porażenie prądem, poszkodowani w wypadku samochodowym, poszkodowani w górach, upadek.

Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy. Z nimi możemy czuć się bezpieczni. Serdecznie gratulujemy naszej wspaniałej gminnej reprezentacji.

foto - UM Strzegom

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek