Miała być romantyczna przejażdżka, a będzie sąd

czwartek, 12.5.2022 08:23 4296 2

Przejażdżka motocyklem pewnej pary została zakończona w momencie podjętej kontroli drogowej. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec Świdnicy nie posiadał uprawnień do kierowania tego rodzaju jednośladem, a co więcej aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC. Teraz przyjdzie mu odpowiedzieć za popełnione czyny przed sądem.

 Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli motocykl, którym poruszała się pewna para. W trakcie randki odwiedzili oni okolice Zalewu Mietkowskiego, gdzie przyjechali ze Świdnicy. 

 - Niestety nawet wśród tak miłych i radosnych okoliczności, ani na chwilę nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że 35-latek kierował motocyklem nie mając do tego uprawnień. Tłumaczył funkcjonariuszom, że jest w trakcie kursu i brakuje mu kilku godzin jazdy z instruktorem, aby mógł podejść do egzaminu. W świetle prawa, samodzielnie wsiąść na motocykl mógł dopiero po otrzymaniu uprawnień kategorii A - sierż. Aleksandra Rodecka  z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz wykupionej polisy OC. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a 35-letni mieszkaniec Świdnicy odpowie przed sądem za popełniony czyn.

foto - Policja Wrocławska

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Nowy wątek
ZZR 1400 czwartek, 12.05.2022 08:33
Oponka w tym SRADzie też widzę na wykończeniu... Szkoda, że tacy...
RD czwartek, 12.05.2022 17:18
Jestem za ,uwalić przykładowo .