Jaworzyna Śląska ponownie z Komisariatem Policji

piątek, 29.4.2022 14:39 1249 0

Po 19 latach do Jaworzyny Śląskiej wrócił Komisariat Policji. Powstał w miejscu dotychczasowego Posterunku Policji. Wraz ze zmianą statutu wzrośnie liczba etatów.

- Dotychczasowy posterunek przekształcono w komisariat i w nowej strukturze rozpoczął działalność 1 maja. - Utworzenie Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, a także samorządu lokalnego. W nowym komisariacie pełnić służbę będzie 16 funkcjonariuszy: komendant, trzech dzielnicowych, dziewięciu policjantów służby patrolowej oraz trzech policjantów służby kryminalnej. Służba w tej jednostce pełniona będzie całodobowo – mówi Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy, mł. insp. Andrzej Dobies powierzył obowiązki na stanowisku komendanta Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej asp. sztab. Krzysztofowi Urbanikowi.

W Jaworzynie Śląskiej już funkcjonował Komisariat Policji. Został zlikwidowany 15 października 2003 r. W jego miejsce utworzono właśnie posterunek. Pracowało w nim 11 funkcjonariuszy. Teraz, po ponownym przekształceniu w komisariat, liczba ta wzrośnie do 16. 

foto - UM Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek